Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sparky po wpisaniu loginu i hasła zawiesza się

Zaczęty przez wknapek, Grudzień 30, 2018, 02:22:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wknapek

Po wpisaniu loginu i hasła (cinamon)  system wisi.  Jeśli naciskam enter i prawy + lewy przycisk myszy normalnie ładuje się pulpit z ikonami i wszystko działa poprawnie. Ktos wie o co moze chodzić?

lami07

Z jakiego ISO instalowałeś system? O ile mnie pamięć nie myli ten problem został naprawiony przez wypuszczeniem na świat obrazów instalacyjnych 5.5 z gałęzi testing i 4.9 z gałęzi stable.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

wknapek

system instalowałem już rok albo dwa lata temu z minimal iso bez x-sów. Ten problem pojawił sie po którymś update

lami07

#3
Raczej nie ma co liczyć na to że podasz co było aktualizowane w momencie kiedy pojawił się problem?

Edit. https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=914819

Ten debianowy raport błędu wydaje się być zbieżny z twoim problemem. Sugerowane rozwiązanie to instalacja paczki rng-tools5
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

wknapek

niestety nie pamiętam. Myślałem ze to jakieś znane issue i następny update poprawi niestety nie poprawił.

lami07

Co z drugą częścią mojego poprzedniego postu? Tą częścią zaczynająca się od 'Edit.' Zapoznałeś się z treścią raportu ? Instalacja paczki rng-tools5 pomogła?
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

wknapek


lami07

Jeśli korzystasz z debianowego kernela, to zainstaluj na próbę kernel sparky.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

wknapek


lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum