Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaką dystrybucję wybrać żeby nie było roboty - jestem totalnym laikiem

Zaczęty przez maciusg, Czerwiec 02, 2013, 01:29:25 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciusg

Witam mam netboka asus 1025c - cos do czego windows 7 sie po miesiaącu zaśmiecenia nie nadaje. a win xp niema sterow na sate (raz sbiadlem ze zintegrowanymi ale i tak cos tam w instalacji z tym bylo zle)



Przedewszystkim powiem tylko ze tam jest 1gb ramu, procek jakis intel n2800 (2*1,83ghz)



do czego potrzebny mi netbook.

- internet (fb, youtube, jakies waidomosci z itvp.pl) - czyli chce miec zintegrowanego flasha, jave, silverlight i kodeki windowsa (o ile dobrze kombinuje ze to tak dziala z tymi kodekami bo czasem pojawiają się filmiki na necie ktore w win wykorzystuja kodeki media playera)

- filmy

- aplikacje biurowe

i to praktycznie wszystko



nie wymagam zbyt wiele.



Dziwi mnie tylko że wszystkie dystrybucje z którymi sie zetłem mają tego nieszczesnego terminala i tam trzeba klepac te komendy a ja nie mam na to nerwow. Ogólnie to chciałbym jak w telefonie miec wszystko gotowe, pobrac sobie aplikacje jak z androidmarket i juz a nie te ceregiele. (przepraszam o ile wyrazam sie krytycznie ale doprawdy walcze z tym 3 dni i nic).



jakie dystrybucje juz miałem :

-ubuntu 12 albo 13 - problem z sterami od grafiki i od neta ( net z kabla rozłącza po gora 2 minutach a grafika cos nie gra bo mam podswielanie na slabe i mimo ze zmieniam to suwakiem to ani nie drgnie) ponadto nie bylo flasha ani innntch dodatkow ktore nie wiem jak zinntegrowac

-lubuntu i xubuntu 12 albo 13 to samo problem z netem, flashem i rozjasnianiem (ale tu bylo swiatlo na maxa)

- linux mint 15 i 13 - za wolno chodzi przede wszystkim, reszty nawet nie sprawdzalem

-fendora 17 albo 18 za wolno chodzi reszty nie sprawdzalem

-slax 7 - i to najlepsze jest to wersja livecd a net chodzi poprawnie a system wazy zaledwie 214 mb



generalnie ze sterami jest dramat z tego co widzialem (ciężko gdziesz sie doszukac a jeszcze trudniej to zainstalowac)



dodam ze w netbooku niema napędu dvd, a pendrive jakim dysponuje ma pojemnosc 3,7gb





dystybucji sto. a jednak nie dziwi mnie czemu to windows wiódł prym przez długi czas.

bo te linuxy to to piękne są i śliczne ale mało można w nich zmieniać (tak jak jest to w panelu sterowania w windowsie), i ponadto ten terminal- tak jakby w windowsie cokolwiek chciec zrobic poprzez dos, choc w terminalu komend jest chyba 10 razy wicej jak nie lepiej.



Kochani moji ratujcie, nie chce się zniesmaczyć na wejściu do linuxa, a w sumie tak mało wymagam.



Wybaczcie za analfabetyzm i podkreslam raz jeszcze jestem laikiem i raczej sie to nie zmieni.

sovtware

Witaj

dziwię się że w Ubuntu internet Tobie rozłącza oraz że problem że sterownikami ale różnie bywa jeden ma problemy drugi nie no co tu Tobie polecić najłatwiejszy system bez roboty tak jak Ty piszesz

to właśnie Ubuntu lub Linux Mint lecz one odpadają sprawdź sobie może SparkyLinux LXDE/E17

co tu Tobie innego poradzić byś miał mało zabawy a miał wszystko już zainstalowane i łatwy system    nic innego mi do głowy nie przychodzi może ktoś inny  więcej napisze lub pomoże w Twoich problemach Ja niestety nie ponieważ z Takimi rzeczami się u siebie nie spotkałem więc nie wiem ja je rozwiązać



P.S. jeżeli chodzi o sterowniki do karty graficznej np: w Mint lub w Ubuntu to one mają oprogramowanie które samo szuka i informuje Cię byś zainstalował tak przynajmniej Ja miałem w Mint 12 i w Ubuntu 12.04

w Sparky możesz mieć większy problem z tym ale nie koniecznie



i z kąd to wziąłeś [ bo te linuxy to to piękne są i śliczne ale mało można w nich zmieniać (tak jak jest to w panelu sterowania w windowsie), ] ? :) można dużo zmienić naprawdę do swoich upodobań jak i środowiska graficzne



Terminal nie jest taki zły a dużo z nim zrobić możesz



każdy kiedyś się uczył pozdrawiam

pavroo

Jeśli Mint działał dobrze a problemem była prędkość, to proponuję nieoficjalną wersję Minta 13 lub 15 z lekkim pulpitem LXDE:

http://linuxiarze.pl/download_mint/#lxde" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/download_mint/#lxde
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

Problemy z wydajnością Minta na dwurdzeniowym procku 1,83 GHz?! Wolne żarty! Prędzej może być kłopot ze sterownikiem grafiki i stąd wrażenie ociężałości. Podejrzewam, że u Ciebie grafa chodzi na podstawowych sterach VGA. Nie wymagasz zbyt wiele ale Silverlighta się nie spodziewaj, to jest technologia zarezerwowana dla Windows i nie znam nikogo, komu udałoby się to uruchomić na Linuksie. Jest alternatywny Moonlight ale tylko jest i na tym koniec. Nieszczęsny terminal to podstawa w Linuksie ale nie musisz go używać jeśli nie chcesz. Na netbooka najlepszy będzie Ubuntu z Unity bo właśnie to jest przeznaczone na małe ekrany.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum