Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Słaby laptop, przesiadka z Windows, co wybrać?

Zaczęty przez cabo, Grudzień 28, 2018, 05:40:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

@Cabo
Cytat: lami07 w Grudzień 29, 2018, 09:44:46 PM
Sparkiego można zainstalować na dwa sposoby:
(...)
2) zaawansowany instalator - zainstalujesz nim system na kalkulatorze, ale wymaga chociaż podstawowej wiedzy . Instrukcja w linku (...)
Być może wydaje się być trudne, ale dasz radę. Jeden z pierwszych linuksów, jaki miałem instalowany był w taki sposób. Wiedzy mojej wówczas - brak, ale ten instalator tylko wygląda jak z XIXw. - mimo wszystko bardzo intuicyjny. Nie bój się, a na pewno osoby bardziej związane z Sparky pomogą Ci.

lami07

@Cabo. Pavbaranov ma rację. Zaawansowany instalator wygląda groźnie, ale to tylko pozory. Ma również rację w kwestii pomocy, możesz na nią liczyć. Sprawdziłem  skład obrazów ISO Sparkiego. Nie posiadają sterownika xserver-xorg-video-openchrome. Będziesz musiał dodać go ręcznie po instalacji systemu. Osobiście polecałbym obraz instalacyjny sparky 5.6.1 miniCLI, środowisko live pracuje w trybie tekstowym.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

cabo

Puppy nie poszedł wczoraj pomimo sterownika do grafiki - te same paski. Spróbuję jeszcze Sparky z zaawansowanym instalatorem, a jak nie, to te dystrybucje, które wymienił pavbaranov. Wielkie dzięki za pomoc, Panowie:)

ciubaka

Jeżeli Sparky nie pójdzie, to zdecydowanie próbuj Q4OS w wersji Trinity.
Sparky jest fajny, wiem bo miałem, Q4OS też - bo mam teraz.
Co prawda internet się tam troszkę trudniej konfiguruje niż w debianowatych i archowatych (do tej pory nie ogarnąłem ukrytych sieci wifi).
Ale i tak łatwiej niż w Puppy.
Puppy z kolei szybki jest, jak już ogarniesz to się miło obsługuje, ja używam wersji LxPup z pamięci zewnętrznej, nie przycina i nie zamula - taki przenośny własny system.
Portheus - to system pakietowy, ja nie poradziłem sobie naprędce z dograniem czegokolwiek, co nie było w systemie.
TinyCore - też sprawiał jakieś problemy, bodajże z grubem.
Slax jest minimalistyczny i bezproblemowy w zakresie obsługi internetu, kwestia co jeżeli potrzebuje się czegoś więcej.
Kwestia co z tą grafiką - pozostaje przetestować, wgrać różne dystrybucje na pena przez Yumi i heja.
Te które nie wchodzą na multiboot Yumi - Rufusem, pojedyńczo.
Powodzenia.

hobbysta

Równie dobrze matryca może być uszkodzona - stąd paski. Mam stary monitor IBM - po uruchomieniu pojawiają sie pionowe szerokie pasy - które znikają po zadaniu zdrowego kopa - nie polecam metody oczywiście - ale u mnie to działa. Oczywiście jest to tylko zapas - na pięć minut jakby co.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum