Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kali Linux- płynność i stabliność w Virtualbox

Zaczęty przez Karol, Grudzień 21, 2018, 07:29:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Karol

Witam,

Bawię się ostatnio Kali Linuxem i znęcam się nad XP'kiem  który jest  na jakimś ultra starym lapku. Mam pytanie- czy to normalne, że system chodzi mi niepłynnie? Przycina się na jakieś 1-2 sekundy z taką samą częstotliwością co powiedzmy 5-6 sekund. Tak mnie to drażni... spędzałbym więcej czasu na edukacji, ale wykańczam się psychicznie. Próbowałem już instalacji pod 32 i 64 bity. Instalowałem też light czy nie ma to związku z ilością zainstalowanego oprogramowania. Mój lapek to taki kapeć podstawowy- windows 10 64 bity, 4 rdzenie 1.6 ghz i 4 gb ramu. Może trzeba dysk ssd? Od początku nie lubię się z kalim... pierwszy bój był, żeby zobaczył moją kartę i zechciał wejść w tryb monitorowania :D :D :D Boje się go instalować obok Windowsa, że coś położę i mi się wszystko wysypie, ale jeżeli tak wygląda praca z VB to chyba to zrobię i postawię go z pendrivea.

Karol

Dodam jeszcze, że jak go odpaliłem przez taką stronkę online w przeglądarce to hulał jak marzenie.
https://linuxzoo.net nie wiem jak to działa ale działa :)

bytelord

Cytat: Karol w Grudzień 21, 2018, 07:34:59 PM
Dodam jeszcze, że jak go odpaliłem przez taką stronkę online w przeglądarce to hulał jak marzenie.
https://linuxzoo.net nie wiem jak to działa ale działa :)

Zalecane jest aby podczas tworzenia maszyny wirtualnej ustawić stały rozmiar dysku - nie dynamicznie przydzielany. Ma to wpływ na fragmentację plików maszyny. Ustaw także w zakładce "Ekran" kontroler wideo na VBox VGA. Włącz akcelerację i ustaw większy rozmiar pamięci wideo.

aarcis

Jest maszyna virtualna .OVA do pobrania dla WM i VBOX.
Pod vbox to importujesz wraz z ustawieniami,
Parrot też ver.4.5.1 jest .ova

aarcis

A jeszcze jedno, ja korzystam z dynamicznych i uruchamiam 3 systemy.
Ale na specjalnie okrojonym win10 ultra lite , instalka zajmuje 1800mb.
Mam 8gb ramu i windows zużywa tylko 10% zasobów.

Robię testy z xp64bit..

Pozdr.

TataPingu

Cytat: Karol w Grudzień 21, 2018, 07:29:37 PM
Mój lapek to taki kapeć podstawowy- windows 10 64 bity, 4 rdzenie 1.6 ghz i 4 gb ramu. Może trzeba dysk ssd?

Dodaj jeszcze ze 4GB ramu to będzie chodzić płynnie...
- ssd nie zastąpi ramu...

aarcis

vboxa uruchamiam w windowsie ultra lite bez antyvira, tylko niezbędne usługi,
mostkuje kartę i w windowsie w ustawieniach blokuję internet i tylko vbox idzie..

Zobacz najnowsze wiadomości na forum