Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

znów przestał widzieć sieć Wi-Fi

Zaczęty przez Piejanto, Grudzień 20, 2018, 06:45:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Mam laptopa ACER z Antergosem. Staruszek pięknie pracuje, choć nieco powoli i znów, nagle po którejś aktualizacji, przestał widzieć sieć Wi-Fi,  ale tylko moją. Inne sieci widzi przez ściany, a tej jednej, mojej, nie widzi i muszę siedzieć na kablu.
Sprawdziłem czy ma wpisane wszystkie parametry i wszystkie są na miejscu. Dwa inne laptopy chodzą na mojej Wi-Fi bezproblemowo, więc modem działa.
Coś blokuje jedną jedyną sieć i to właśnie tę moją.
Miałem już podobny problem ale rozwiązał się sam po sformatowaniu dysku i postawieniu systemu od nowa.
Tym razem chciałbym uniknąć tej ostateczności.
Aktualizacje systemu robię na bieżąco przez [pacman -Syu]. Zaktualizowałem także mirrory.
Proszę o pomoc

pavbaranov

#1
Cokolwiek więcej. Gdzieś tam oczywiście są informacje nt. tego jaki to system akurat na tym komputerze masz. Dystrybucje linuksowe to nie jest Windows! Antergos można mieć z domyślmym dla niego DE, ale można nawet podczas instalacji zainstalować mu kilka innych, by o tym co z nim po instalacji można zrobić, przez grzeczność już zapomnieć.
Do obsługi sieci może służyć od groma usług - z której korzystasz, którą konfigurujesz i jak?

Przecież te reguły gry doskonale znasz.

Wg mnie ogólnie:
1. Można sprawdzić, czy sieć nie pojawia się np. po restarcie usługi lub komputera.
2. Skoro inne sieci są widoczne, a nie jest widoczna tylko i wyłącznie Twoja, to sprawa nie ma nic wspólnego z softwarem, a w szczególności z "którąś" (też to nic nie mówi, w przypadku systemów rolling nie ma "którejś" aktualizacji w ogóle, bo nie jest ona w żaden sposób zdeterminowana i zależna wyłącznie od użytkownika) aktualizacją.
3. Skoro inne urządzenia widzą tę sieć, to problem nie leży w modemie.
4. Istnieje cień też szansy, że pomiędzy tym komputerem, który tej sieci nie widzi, a modemem obecnie coś postawiłeś, co powoduje jej stłumienie do stanu niewidzialności jej w tym miejscu. Możesz spróbować przejść z komputerem w inne miejsce, bądź inny sprawdzić w tym samym, w którym jest Acer (aczkolwiek to nie jest miarodajne, albowiem tamte komputery mogą mieć inne odbiorniki wifi, inne anteny itp.).
5. Jeśli pierwsze nie zadziała, czwarte zostanie wykluczone, a wykluczyć też należy to co w 2 i 3, to... należy uruchomić środowisko na nowym, testowym, użytkowniku, gdzie ową sieć będzie trzeba od początku ustawić i sprawdzić, czy nadal jest niewidoczna.

Przy braku informacji od Ciebie to po prostu wróżenie z fusów.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum