Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja.
Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Autor Wątek: Dział sprzętowy  (Przeczytany 2633 razy)

Offline PomPom

• Hero Member
  • Reputacja: +1/-0
  • RAM RANCH REALLY ROCKS!
Dział sprzętowy
« dnia: Grudzień 14, 2018, 10:22:24 am »
Forumowicze, administracjo, panie sołtysie, rodacy - na forum potrzebny jest osoby dział sprzętowy. Może się wydawać, że taki już jest i niejeden w nim założył wątek, ale sęk w tym, że dział ten dedykowany jest Raspberry Pi. Jak można zobaczyć, sporo tam wątków, które z malinką nie mają nic wspólnego, a trafiły tam, bo w nazwie widnieje "Sprzęt".

Proponuję zrobić to tak:
Z racji niskiej popularności dział Raspberry pi powinien stać się poddziałem działu Sprzęt. Wątki o sofcie tam mogą być lekko naciągane, ale w przypadku malinek raczej jest to bardzo mocno związane z samym sprzętem, więc pasuje. Ogólnie bym widział to tak:
Sprzęt
>Komputery
>Telefony
>Raspberry Pi
>Inne
Ewentualnie jeszcze "Co kupić?", ale chyba może to spokojnie być częścią powyższych.

Składam na Wasze ręce propozycję, żebyście własnymi ręcyma zdecydowali, czy taka zmiana jest potrzebna.
Windows 10 | Arch Linux | Gentoo

Offline pavbaranov

• Hero Member
  • Reputacja: +32/-8
Odp: Dział sprzętowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:06:44 am »
To jeśli miałby dział ten spełnić oczekiwania, to myślę, że winien być rozbudowany (mniej lub bardziej) o jeszcze jeden dział pn. Urządzenia peryferyjne (zbiorczo) lub też z podziałem na poszczególne ich - przynajmniej najpopularniejsze - rodzaje jak np. drukarki, skanery, kamerki, czy cokolwiek innego, gdzie w istocie też warto dodać otwartą kategorię "inne".

Tak - jestem za.

Offline TataPingu

• Hero Member
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dział sprzętowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2018, 12:04:42 pm »
Popieram wypowiedzi poprzedników...
- jestem "za"

Ps - sam zresztą przed kilkoma dniami popełniłem taką pomyłkę... :(