Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Cześć. Mam proste zadanie

Zaczęty przez Nowosz, Grudzień 13, 2018, 08:58:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nowosz

Cześć. Jestem początkującym i pytam o radę.
Co należy zrobić, aby linux automatycznie montował dyski do wybranych przez nas folderów. Mowa o ubuntu16.
Zadanie padło od nauczyciela i polegało na tym że tworzyliśmy partycję dysków ntfs, fat32, fat itd i aby zamontować dysk w folderze "mnt" pisaliśmy: sudo mount /dev/sdb1 /mnt/win_ntfs
I jak teraz zrobić aby każdy dysk po utworzeniu montował się do np. folderu mnt

pavbaranov

Sorry, ale czy my mamy za Ciebie odrabiać lekcje domowe? :)
TIP: Można tego dokonać na kilka sposobów w tym niezależnie od DE i w ramach DE właśnie. Google dobrym przyjacielem - Twoim - jest.

Nowosz

Gdybym potrafił to odrobić to bym już to zrobił. Podręczników do tego przedmiotu również nie mamy a na google wraz z innymi z klasy nic nie możemy znaleźć więc tutaj szukamy pomocy od osób którzy byliby tak dobrzy i nam pomogli.

pavroo

TIP: stałe montowanie dysków/partycji zapisz w /etc/fstab
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

PomPom

Z pomocą na zadanie domowe jest ten problem, że jego rozwiązanie jest dostępne w tych waszych podręcznikach i przyda to się raczej tylko wam, a nie ogółowi. I często jest tak, że użytkownicy mają się głowić za OPa, robiąc dokładnie to samo, co OP powinien zrobić, tj. wyszukiwanie. Mało kto lubi robić coś za frajer. No i wy macie się jednak czegoś nauczyć. Jak to tak, żeby na przykład rozwiązanie podsyłał koleś po filologii, skoro ty powinieneś być jednak trochę lepszy w te klocki.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

#5
Cytat: Nowosz w Grudzień 13, 2018, 09:18:12 PM
Gdybym potrafił to odrobić to bym już to zrobił. Podręczników do tego przedmiotu również nie mamy a na google wraz z innymi z klasy nic nie możemy znaleźć więc tutaj szukamy pomocy od osób którzy byliby tak dobrzy i nam pomogli.

Z całym szacunkiem: absolutna bzdura. Nie chce się Tobie/Wam szukać.

A oto garść odpowiedzi: https://duckduckgo.com/?q=linux+auto+mount

TataPingu

@pavbaranov
Przecież na takie szukanie, to szkoda czasu...
Jest tyle ciekawszych i bardziej zajmujących zajęć...
- to ktoś nam nowego lajka na "facebucu" wysłał, to "dobija" się jakiś nowy "przyjaciel", to znów "whatsapp2 sią dobija...
Na dodatek pojawił się jakiś nowy filmik na youtube, to rodzice wołają, itd, itp...
- jak tu znaleźć jeszcze wolną chwilę na odrobienie lekcji... !?  ;)

pavbaranov


Nowosz

Widzę że dyskusja najmądrzejszych, ale nie o to mi chodziło. Sądziłem, że ta strona jest po to aby pomagać sobie nawzajem ale nie, lepiej podyskutować o tym, że dzieciak napisał posta trzeba się po wywyższać. Napisałem, że nie mogę znaleźć a nie że nie ma. Jest to technikum nie podstawówka. Tak czy inaczej dziękuję "pavroo" za Tipa  ;)

pavbaranov

Z całym szacunkiem, ale w Twoim wydaniu jest to nie tyle "podstawówka", ale "przedszkole". Może żłobek nawet.
Szanuj innych, oni Ciebie będą szanować.

Nowosz

"Z całym szacunkiem" ale nie widzę miejsca gdzie bym kogoś nie szanował. To raczej Pan swoim lekceważącym stosunkiem pokazuje brak szacunku.

pavbaranov

Nie wiem, gdzie nie okazuję szacunku dla Ciebie. Mniejsza o to, bo zbyt stary już jestem.
Rozwiązanie masz. Proste i podane.

PS: Brać linuksowa mocno lubi się wspierać. Niemniej jednak nie lubi nadużywania swej dobroci. To nadużywanie, to m.in. poszukiwanie rozwiązań, które są dawno rozwiązane, wyjaśnione po 100x tylko i wyłącznie, by odrobić swoją pracę domową, która komuś została zadana. Nie mi, nie komukolwiek innemu na tym forum, czy gdziekolwiek, ale Tobie.
PS2: Zwróć m.in. uwagę na mój pierwszy wpis, przeczytaj swój pierwszy i spróbuj odpowiedzieć sobie co chcesz i w jaki sposób osiągnąć. Wówczas zadaj pytanie.

tenco

Czy naprawdę tak ciężko komuś pomóc? Te pytanie nie jest czymś naprawdę ciężkim i co jest bardzo oczywiste dla początkujących. Jeżeli ktoś pisze że potrzebuje pomocy i robi to na forum to chyba serio nie może znaleźć informacji, dlatego zwraca się do osób które się znają. Dla was "specjalistów" odpowiedź na nie zajęłaby 5-10 min no ale lepiej przecież pogadać że ktoś jest głupi, że nie szanuje innych, a samemu być chamskim dla tej osoby bo przecież "jestem wszechwiedzący". Gratuluję poziomu ludziom na tym forum, aż duma mnie rozpiera że tacy typowi Polacy się tu udzielają. Trochę wyrozumiałości... kiedyś też byliście tak samo mądrzy jak osoba tworząca temat.

 

tenco

aa i byłbym zapomniał "Pomagając innym w rozwiązaniu ich problemu, nie zamieszczaj nieprofesjonalnej odpowiedzi typu: "poszperaj w google lub wygoogluj sobie to, czy tamto...".

punkt 3 regulaminu Savoir-vivre tego forum :)

pavbaranov

#14
@tenco - Rozumiem, że trzeba się do kogoś przypierdzielić. Niemniej jednak takie są ogólne reguły forów. Rozwiązuje się problemy. Zrozum może, że pytanie o rzeczy oczywiste, jednocześnie przy braku precyzji w zadaniu pytania, to właśnie brak szacunku dla innych.
I oczywiście trzeba podnosić, że "Polacy", że ktoś jest "chamski", itd. itp. - Sorry, ale jeśli o chamstwie już mowa, to może wpierw spójrz w słownik i zastanów się, czy aby na pewno używasz słów, których chcesz użyć. Jak na razie, uznaję, że ich znaczenia nie rozumiesz.

Raz jeszcze i to ostatni - spytam (nie Ciebie - z różnych względów, które w swoim wpisie byłeś łaskaw wskazać, a które powodują, że raczej nie chce się z Tobą dyskutować) autora wątku: jak ma być przeprowadzane owe automontowanie oraz czy podpowiedzi w necie (a ich od groma) przez przypadek nie rozwiązują problemu? W szczególności, czy owe automontowanie ma być na poziomie "samego" ("gołego") systemu, czy też ma za to odpowiadać środowisko graficzne (w Ubuntu 16.04, to chyba porzucone już Unity)? Montowany ma być określony, ten sam nośnik, czy każdy podłączony, a jeśli, to jaki?
O ile pamiętam, to Unity OTB montowało każdy podłączony, zewnętrzny nośnik (CD/DVD, urządzenie przez USB). Gdzie leży zatem problem?

EDIT:
@ tenco - Skoro już łatwo doszukałeś się w zasadach tego forum czegoś, czym próbujesz mnie pouczać, to pragnąłbym zauważyć również, że pierwszym punktem w owym savoir-vivre jest:
Cytat1. Zanim zadasz pytanie na forum, sprawdź czy już nie padła na nie odpowiedź na naszym portalu i forum lub nie znajdziesz czegoś w Google.
Pozostawię bez komentarza...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum