Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak sprawdzić niewykrywane urządzenie

Zaczęty przez pavbaranov, Grudzień 14, 2018, 10:44:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Cóż, wątek o sprzęcie by się przydał.
Zatem tak - mam w swoim notebooku jakiś slot na kartę SD. Niestety stockowy kernel nie chce go widzieć. Nie ma dla mnie problemu ze skompilowaniem innego, ale - cholera - jak mam ustalić co to jest? Wszelkie pomysły (choć sprawdziłem lspci/lsubs/inci/i-nex) są miłe.
Aha - w grę nie wchodzi sprawdzenie czegoś pod Windows, bowiem skubańca wyciąłem w chwilę po zakupieniu komputera.

TataPingu

Może być, że system rozpoznał slot.
By to sprawdzić, włóż wcześniej jakiś dobry (sformatowany) nośnik SD i sprawdź tym:

dmesg | tail

Jeśli dostaniesz coś w rym stylu, to na pewno slot jest rozpoznany:

[ 3417.652202] sd 8:0:0:1: [sdd] 7872352 512-byte logical blocks: (4.03 GB/3.75 GiB)

hobbysta

Jadro przynjamniej powinno podac adres PCI urzadzenia. Moze poszukac unknown w dmesg. Inna opcja to Void Linux - bodajze jedyny Linux z w pelni monolitycznym jadrem. Jadro w czasie startu powinno podac kod PCI urzadzenia nawet jesli nie jest w stanie go rozpoznac. Na podstawie kodu mozna poszukac w internecie.

TataPingu

I jeszcze jedno, w niektórych lapkach trzeba taki slot włączyć w BIOSie, ew. klawiszami funkcyjnymi...
- u mnie np. na służbowym muszę nacisnąć 3x Fn + Bluetooth i dopiero po tym rozpoznaje mi slota

Zobacz najnowsze wiadomości na forum