Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera

Zaczęty przez Karol, Grudzień 13, 2018, 07:46:01 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Karol

#15
@TataPingu Nawet popatrz na przebieg tej dyskusji. Zadałem jak się okazuje niejasne zapytanie które będę starał się wyjaśnić swoimi słowami dopóki nie zostanę zrozumiany i za co przepraszam. Nie jestem jakimś fantastą co sobie czegoś popalił i miał wizję z którą zechciał się podzielić na branżowym forum tylko podjąłem konkretne działania Został mi tylko temat przeglądarki i dozbierania kilkunastu osób co nie będzie specjalnie trudne. Ty zamiast udzielić mi odpowiedzi czy chociaż rozjaśnić czy coś takiego da się zrobić, jakimi kosztami i w jaki sposób to cały dzień zszedł na bezsensownej dyskusji bez żadnych wniosków. Aj...

Jeżeli masz wątpliwości to przy pierwszym kontakcie na PRIV podeśle wszystkie zrzuty ekranu czy potwierdzenia które uwiarygodnią projekt.

PomPom

Cytat: TataPingu w Grudzień 13, 2018, 10:28:18 PM
No, jeśli dla Ciebie określenia "chłopcze" i "dziadzie", lub "staruchu" są równorzędne, to współczuję...
- i w sumie nawet tego nie skomentuję...
Wszystkie są lekceważące.
myk byle jak jako tako

TataPingu

Cytat: PomPom w Grudzień 14, 2018, 06:40:19 AM
Wszystkie są lekceważące.

W moim wieku i z moim życiowym doświadczeniem, Kolego, to już można...
- nikogo nie lekceważę...

Wyraziłem tylko swoją opinię na ten pomysł...
- jeśli ktoś ma odmienne zdanie, to przecież może robić co chce, ja nikomu tego nie zabraniam...

pavbaranov

@Karol - Sorry, że się wcinam, a nie złożę Ci tu propozycji, na którą czekasz. Prawdopodobnie trudność znalezienia rozwiązania leży u podstaw, które przedstawiłeś.
Z jednej strony chcesz jakiejś anonimizacji i w tym celu wykorzystać chcesz Tor. Sam Tor powoduje jedynie utrudnienie w namierzeniu konkretnego w sieci komputera, który się z nią łączy. Tylko tyle i aż tyle.
Z drugiej strony chcesz realizować owe anonimowe połączenia poprzez usługę Facebook, która raczej synonimem anonimowości nie jest. Wciąż bowiem dla usługodawcy będę konkretnym osobnikiem, który przy rejestracji na FB wyzbył się resztek swojej prywatności.
Zatem z jednej strony połączenie będzie uniemożliwiać "wyśledzenie" konkretnego komputera, z drugiej zaś strony usługodawca ma pełną wiedzę kto nim jest.
Dla kogoś, kto będzie próbował zrealizować zadanie - istnieje pomiędzy tymi założeniami pewna sprzeczność i to raczej nie do pogodzenia.
Całość "anonimizacji" ma zapewniać też - jeśli rozumiem - "wykastrowanie" tor-browsera do możliwości połączenia się wyłącznie z określonym adresem. Tego typu rozwiązania były swego czasu realizowane przez udostępniane przez niektóre banki aplikacje, będące w istocie przeglądarkami ograniczonymi do możliwości połączenia się wyłącznie z witryną banku. Czy o takie rozwiązanie Ci chodzi? A może ruch sieciowy (nie chodzi o przeglądarkę) ma zostać ograniczony wyłącznie do jednego adresu.
Pewnie te kwestie do rozeznania, gdy znajdzie się ktoś, kto podejmie się proponowanej przez Ciebie pracy.
Oczywiście w odbiorze tego co napisałeś mogę się kompletnie mylić, jednak - przynajmniej ja - tak to rozumiem.

TataPingu

@pavbaranov
- osobiście również nie rozumiem w pełni celu i zamierzeń, jakie chciałby osiągnąć Kolega Karol.

Z jednej strony chciałby używać równoległej sieci, jaką jest Tor, ograniczyć dostęp do adresów sieci głównej (gdzieś tam nadmienia o dzieciach), a z drugiej, chciałby wykorzystywać ogólnodostępnego facebuca i w dodatku chciałby uzyskać "anonimowość" w obydwu sieciach...

To prawdopodobnie musiałaby być jakaś wielka "bramka", lub, jak kto woli, "router" pomiędzy tymi sieciami.
W praktyce, niewykonalne...

Kolega Karol powinen zaznajomić się z podstawami tworzenia i działania sieci, t.j podstawami struktur internetu, rodzajami i sposobami przesyłania informacji, sposobami i możliwościami wzajemnej komunikacji itd, itp...

I zaznaczam, nie jest to z mojej strony próba ubliżania komuś, to tylko stwierdzenie stanu rzeczy...

pavbaranov

No właśnie mam takie wrażenie, jakby Kolega Karol usiłował "pożenić" ze sobą sytuację, w której daje potencjalnemu złodziejowi klucze do swojego mieszkania, podaje jego adres, ale jednocześnie próbuje przed nami ukryć informację jakimi drogami do tego mieszkania chadza. To wszystko pod hasłem "bezpieczeństwa" tego mieszkania.

Tak jak powiedziałem - daleki jestem podjąć się tego zadania, a mój wpis dotyczy wyłącznie pokazania Koledze Karolowi problemów jakie na wstępie może powodować tak charakteryzowane przez niego zadanie do wykonania. Jak zaznaczyłem - mogę się mylić w rozumieniu jego intencji i być może wymaga to - tak jak sam zresztą gdzieś tu napisał - sprecyzowania jego oczekiwań.

robson75

@Karol Proponuje zadać to pytanie na tym forum:
https://forum.linux.pl/index.php
Bo tutaj raczej nie uzyskasz odpowiedzi.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Karol

Każdy z Was ma sporo racji. Proszę jednak Panowie, że wątek chronienia anonimowości jest w tym wypadku drugorzędny. Chodzi mi bardziej o oswojenie "nowicjuszy" z siecią na znanej platformie. Dla Was to asbstrakcja, bo znacie temat, ale wyobraźcie sobie jak duża różnicy w wiedzy jest między np. mną a Wami. A teraz uwierzcie mi że moi załoganci są w takiej samej zależności ze mną jak ja z wami :D Bierzecie trochę temat za "dosłownie". Tu nie chodzi o ultra projekt hermetycznej grupy tylko bardziej doświadczenie edukacyjne na które w zasadzie grupowo się złożyliśmy po kilka złotych. Jak będzie się coś działo to ja nie widzę powodu, żeby olać fajsa i stworzyć jakieś fajne forum na Torze. Panowie- jest ktoś w stanie coś powiedzieć o tego typy skrypcie? Pomińmy póki co kwestie ideologiczne ;)

TataPingu

Cytat: Karol w Grudzień 14, 2018, 06:39:05 PMPanowie- jest ktoś w stanie coś powiedzieć o tego typy skrypcie? Pomińmy póki co kwestie ideologiczne ;)

Karolu, tu nie chodzi o ideologię, tutaj chodzi o DOKŁADNE SFORMUŁOWANIE ZADAń...!

W informatyce, a szczególnie w jakimkolwiek programowaniu (podobnie, jak w matematycznej logice) istnieją tylko DWIE WARTOśCI: PRAWDA, lub FAŁSZ, czy, jak kto woli true, lub false, czy też 1, lub 0 (zachodzi, lub nie)....
- nie istnieje coś pośredniego...

By móc cokolwiek zaprogramować, trzeba zaczynać "od końca", t.j. od jasno sformułowanego zadania-wyniku, t.z.n. CO, CZY JAKI CEL DOKŁADNIE CHCESZ OSIągnąć, czy UZYSKAć?
- jak na razie, nie potrafisz sprecyzować.

W pierwszym rzędzie zastanów się nad tym i najlepiej wypunktuj co Ty chcesz dokładnie. W tak jasno określonym zarysie na pewno, jeśli nawet nikt się tego nie podejmie, to przynajmniej podpowiemy Ci, czy Twoje założenia w ogóle są wykonalne...

Karol

To jakaś linuxowo forumowa ukryta kamera?

Więc jeszcze raz:

!!! Potrzebuje przeglądarki Tor Browser która będzie łączyła się jedynie z www.facebookcorewwwi.onion
Nie pytaj już tylko dlaczego i po co tylko da się nie da się, łatwo, trudno, 200 zł albo 5000 netto i dobijamy interesu, wpłacam zaliczkę i działamy :)

Karol


TataPingu

Cytat: Karol w Grudzień 15, 2018, 01:15:41 AM
!!! Potrzebuje przeglądarki Tor Browser która będzie łączyła się jedynie z www.facebookcorewwwi.onion

No dobra, odpowiem Ci inaczej...
Ja potrzebuję samochodu, który jeździ...
- czy możesz mi coś zaproponować ?

Karol

A jak laik ma lepiej wytłumaczyć, ze potrzebuje Tor Browsera który połączy się jedynie z jedną witryną? Co tu do tłumaczenia? ...

pavroo

Sprawa jest prosta, Karol potrzebuje konkretnej wtyczki lub przeróbki TOR Browsera i nie ma co dywagować. Wszystkie inne porady są zbędne.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

TataPingu

Cytat: pavroo w Grudzień 15, 2018, 01:42:47 PM
Sprawa jest prosta, Karol potrzebuje konkretnej wtyczki lub przeróbki TOR Browsera i nie ma co dywagować. Wszystkie inne porady są zbędne.

Chmmmm....
- akurat Tobie Pawle nie trzeba wyjaśniać z czym się to wiąże...

Ciekawy jestem, czy znajdzie "ochotnika"...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum