Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera

Zaczęty przez Karol, Grudzień 13, 2018, 07:46:01 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Karol

Witam,

Jakiś czas temu rozpocząłem pewien projekt dotyczący promocji korzystania z sieci Tor. Nie jestem jakimś tam dzieciakiem fantastą. Jestem przygotowany na koszty, mam fanpage na facebooku który powoli rozkręcam, wykupioną domenę i  dedykowany serwer VPN od popularnego dostawcy. Zebrałem grupę 50 ochotników  którzy chcieliby przetestować usługę Facebooka w sieci Tor. Potrzebuje wtyczki do Tor Browsera lub zmodyfikowanej w jakiś sposób przeglądarki który na początek dopuści połączenie jedynie z facebookcorewwwi.onion. W grupie mają być też osoby niepełnoletnie więc projekt nie wystartuje póki nie będę miał takiej przeglądarki. Facebook w sieci Tor to i tak anonimowość patykiem pisana, bo logując się, trzeba zweryfikować numer telefonu, ale nie chodzi tu o handel narkotykami a jedynie promocję możliwości cebulki w bezpiecznym środowisku. W perspektywie chciałbym stworzyć na bieżąco aktualizowaną bazę usług sieci Tor "dla każdego" nie zawierającą nielegalnych treści. Propozycje podrzucane przez społeczność i dodawane przez nas po weryfikacji treści. Tym samym skrypt musiałby obsługiwać aktualizację listy stron dopuszczonych do połączenia. Nie wiem jak rozwinie się projekt, ale zakładam możliwość zarobkowania w przyszłości czy zbiórek na "utrzymanie" projektu. Na wykupienie serwera dedykowanego VPN i 50 kart sim które zarejestrowałem na siebie do stworzenia kont zebrałem po 8 zł. Nie było problemu. Większość to znajomi lub znajomi znajomych. Negocjujmy procent w zamian za pomoc w obsłudze technicznej projektu. Oprócz oczywiście samej zapłaty za napisanie skryptu.  Co do formalności- płatność za skrypt do uzgodnienia- gotówka, przelew, zaliczka, bez zaliczki. Chętnie wezmę fakturę, ale nie muszę. Nie to, że jestem jakaś złotówa, ale jak by się znalazł pasjonat z wiedzą chcący wspomóc projekt- świetnie! Kwestia udziału w ewentualnych dochodach w i twoje zabezpieczenie do dyskusji- jestem otwarty. Czekam na info. Proszę dzwonić, pisać na email lub za pośrednictwem forum.

Pozdrawiam
Karol
+48 579801461
info@cebulka.org.pl

TataPingu

A czym handlujesz, czy jakie usługi oferujesz ? ;)

OK, żartuję...
- i nie odwodzę od celu, bo chyba jedynie tacy "zapaleńcy" potrafią, czy może inaczej, uda im się wyłamać z "jedynie słusznej linii" rozwoju sieci...

A, i jeszcze jedno,,,,
- na Twoim miejscu nie bazowałbym na "facebucu"...

Karol

Czemu zrezygnowałbyś z usługi facebooka? Tak jak mówię, projekt nie tyle ma służyć ukryciu naszego ruchu internetowego ile pokazać ludziom coś innego. Wybrałem facebooka przez znane logo gigana do którego łatwo przekonać ludzi który na hasło Tor sztywnieją. Wezmę pod uwagę wszystkie rzeczowe sugestie. Sądzisz, że z wtyczką nie powinno być większych problemów?

Karol

A z Torem będzie jak onegdaj z youtubem który w pewnym momencie był zwykłą piraciarnią a nie fajną platformą dla amatorskich i półprofesjonalnych twórców. Wymietli hołotę i portal ma się w najlepsze a kierunek w jakim poszli  twórcy filmów jest zdecydowanie na plus. Z Torem będzie tak samo. Media też robią swoje, trąbiąc że w necie można kupić broń w 3 minuty. Kiedyś czytałem artykuł w Neewsweeku albo Polityce, że w polsce w clearnecie jest strona gdzie bez problemu można kupić dokumenty, magistra, broń i co popadnie. Chodziło portal ogłaszamy24.pl... jedyne co można tam kupić to reklamy u właściciela strony i utracić swoje dane na rzecz gimnazjalisty z komórkowym VPN który legenduje się "prywatnymi pożyczkami pod weksel" który potem będzie próbował wziąć na tym samym portalu u takiego samego oszusta pożyczkę.

hobbysta

Zupełnie nie rozumiem. Czy chodzi o to aby treść na facebooku była dostępna w sieci tor? Wydaje się to zupełnie niemozliwe bez zgody samego facebooka. Nawet użycie w adresie słowa 'facebook' może narazić na powazne kłopoty. Jedyne realnie co można to stworzyć własną stronę społecznościową z treściami takimi jak na fejsie Żadna wtyczka przy tym nie jest potrzebna - jeśli jest adres mama.onion to wystarczy wpisać adres w polu adresowym. Jest to tylko kwestia postawienie serwera i otrzymania adresu w sieci onion. Ale jednak wydaje się, że czegoś nie rozumiem. 

TataPingu

@hobbysta
- dlatego przy przywitaniu Kolegi Karola wspomniałem Mu, że czeka Go jeszcze duuuuużo edukacji w tej branży....
Ale życzę Mu jak najlepiej, przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości...

Karol

Facebook udostępnił swoją oficjalną usługę w sieci Tor cztery lata temu :) odsyłam- www.facebookcorewwwi.onion wtyczka miałaby uniemożliwić połączenie z inna stroną w ,,naszej" przeglądarce :)

hobbysta

Słusznie napisałem. Na usprawiedliwienie dodam: nie używam. Nie bardzo łapię o co chodzi w tym całym pomyśle o nazwie facebook. Natomiast dalej pomysłu z wtyczką nie rozumiem. 

Karol

Ok. Nie znam fachowego słownictwa dlatego pewnie wyrażam się niejasno więc spróbuje od nowa ;) Jest to też dobra informacja zwrotna, że moja oferta jest nieczytelna. Więc:

Facebook uruchomił swoją stronę w sieci tor pod adresem www.facebookcorewwwi.onion. Możemy założyć sobie konto, zapraszać swoich znajomych z "normalnej sieci" i korzystać z facebooka "anonimowo". Wpadłem na pomysł małej lokalnej promocji sieci Tor jako anonimowej i bezpiecznej. Zebrałem już grupę ok.35  ludzi- głównie znajomi i znajomi znajomych. Zakładam 50ciu uczestników w pierwszej fazie. Utworzyłem grupę na torowym facebooku, zarejestrowałem 50 kont (potrzebowałem do tego 50 kart sim...), wykupiłem domenę cebulka.org.pl, wykupiłem dedykowany serwer VPN (zdaje sobie sprawę, że rozwiązanie nie jest świetne, ale jest proste w obsłudze dla amatora jak ja, chodzi nie tyle o zaawansowaną ochronę prywatności uczestników projektu a oswajanie z pewnymi pojęciami). Na koszty przeprowadziłem zbiórkę. Nie było problemu. Grupa jest kameralna. Każdy otrzymał swój login i hasło na facebookcorewwwi, komercyjny email na domenie cebulka.org.pl. W grupie są także osoby nieletnie. Do uruchomienia projektu i funkcjonowania grupy potrzebuje już tylko skryptu lub zmodyfikowanej przeglądarki Tor Browser która dopuści  połączenie tylko z www.facebookcorewwwi.onion  Dlaczego tak? Wydaje mi się, że skoro w projekcie mają wziąć osoby nieletnie i nie mające doświadczenia nie wyobrażam sobie, żebym namawiał ludzi do pobierania przeglądarki która może przekierować na strony zawierające nielegalne treści. Projekt ma promować Tor jak sieć anonimową ale też BEZPIECZNĄ. Na niedoświadczonego użytkownika czeka w sieci wiele pułapek.W perspektywie chciałbym dodawać do katalogu strony zawierające różne ciekawe treści. Propozycje mogliby podrzucać członkowie społeczności czy dowolny użytkownik. Skrypt umożliwiałby połączenie tylko ze stronami z naszej bazy. Taki nazwijmy to "clear hidden wiki" z przeglądarką Tor Browser obsługującą tylko stronki z katalogu. Dodam, że moja firma może legalnie świadczyć usługi hostingowe.

Czy teraz masz jasność?

TataPingu

@Karol
To, że chcesz stworzyć w sieci, no powiedzmy... "komercyjną grupę", oddzieloną od sieci to ok, mogę zrozumieć....
- ale po jakiego diaska mieszasz w to facebuca !?

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego po co powstał, co to jest i do czego służy ten "społecznościowy portal"...
- ty chcesz nic innego, jak "otworzyć drzwi" facebucowi do Tora...

I to na koszt własny i Twojej "grupy"....

Poza tym, co Ty chłopcze właściwie rozumiesz pod terminem "bezpieczeństwo w sieci" ?

PomPom

CytatPoza tym, co Ty chłopcze
Nie. OP teraz może sobie spokojnie pisać per "dziadzie" albo "staruchu"... Będzie to samo.
myk byle jak jako tako

TataPingu

No, jeśli dla Ciebie określenia "chłopcze" i "dziadzie", lub "staruchu" są równorzędne, to współczuję...
- i w sumie nawet tego nie skomentuję...

Karol

#12
@tatapingu

Nie dam się sprowokować do głupiej dyskusji więc trafiłeś pod zły adres... "Tatku".

Na jakiej zasadzie otwieram drzwi facebukowi do sieci Tor? Facebook sam je otworzył udostępniajac oficjalną usługę ponad 4 lata temu która dzisiaj ma ponad milion użytkowników. Zdecydowałem się na skorzystanie z gotowego rozwiązania jakim jest grupa na facebookcorewwwi.onion. Smutna prawda jest taka, że marka wzbudza zaufanie a przekonać laika który jak słyszy Tor to drętwieje ze strachu nie jest łatwo. W perspektywie chciałbym forum hostingowane na Torze, ale na dzień dzisiejszy zupełnie nie mam wiedzy i możliwości, żeby taką usługę zabezpieczyć. Nie widzę w moim projekcie jakiegoś gwałtu na prywatności czy bezpieczeństwie. Wszystkie konta założone są na mnie, mamy dedykowany VPN i jestem zdania, że jeżeli użytkownicy będą przestrzegali zasad BHP to faktycznie mogą pozostać anonimowi. Nie rozumiem twojego podniecenia @tatapingu bo my nie chcemy ukrywać się przed służbami czy tworzyć ultra niewiadomo jak hermetycznej grupy tylko pobawić się trochę i zobaczyć jak projekt się rozwinie. Bezpieczeństwo w sieci w kontekście mojego projektu rozumiem jako zapewnienie nowym-przyszłym użytkownikiem sieci Tor bezpieczne środowisko w aplikacji którą dobrze znają. Bezpieczne środowisko to takie które zagwarantuje, że użytkownik nie połączy się z niepożądanymi stronami. Myślałem jeszcze, żeby zapoznać wszystkich z instytucją maszyny wirtualnej. Idealnie by było gdyby nowicjusz mógł do przeglądania internetu korzystać np. z jakiejś prostej dystrybucji linuxa postawionej na virtual boxie. To już wyeliminuje 95% typowych ataków w sieci. Na Pomorzu w niektórych domach jest jeszcze Windows XP. Nie fajnie by było z takim systemem wkroczyć bez ograniczeń w świat sieci Tor  :)

@TataPingu to nie jest temat dotyczący "co po co i dlaczego" tylko "jak, kto, czemu tak drogo i czy da radę na fakturę". Ok?

TataPingu

"że jeżeli użytkownicy będą przestrzegali zasad BHP to faktycznie mogą pozostać anonimowi"
- chmmm..., no cóż, życzę powodzenia...

Karol

Czy forum ma na celu wymianę informacji czy prężenie się nowych użytkowników nawet jeżeli są laikami i się z tym nie kryją? Wiem co to facebook, mam świadomość, że prawdopodobnie wiesz dużo więcej niż ja, ale na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie w jaki sposób facebook może dogłębnie spenetrować taką grupę i powiązać konta na grupie z prawdziwymi ludźmi.  Po drugie musisz sobie zdać sprawę , że 99,9 procent ludzi ma w dupie, że NSA zbiera o nich informację, bo co im to przeszkadza? To, że ludzie mają świadomość, że informację są gromadzone przez koncerny i udostępniane służbom to raz, ale obawa, że jakiś pracownik CIA podgląda intymne fotki które dostałem od żony to już chyba paranoja. Mam świadomość zagrożeń w internecie, ale nigdy nie byłem za skrajnymi rozwiązaniami. Owszem... można zrezygnować ze wszystkich dużych serwisów, olać google, i clouda czy inne wynalazki i odizolować się od sieci ale czy to na tym polega? Zwykłemu użytkownikowi jak ja wystarcza wyłączenie poszczególnych funkcji aplikacji w telefonie i system typu Whonix do eksploracji sieci Tor. Nie korzystam z google, mam facebooka na jakieś tam ściemnione dane, co mi tam, że CIA wie, że to ja...Cały czas staram się doskonalić praktykę która pozwoli zachować anonimowość w sieci Tor. Możecie się śmiać, ale dla większości użytkowników kolorowych VPN'ów na telefon nie jest oczywiste, że korzystając pod zmienionym IP nie jest świetnie logować się na swoje konta na portalach społecznościowych itd...  Znowu jeżeli trafi się załogant który chciałby zrozumieć działanie systemów czy rozwiązań z których korzysta i nauczyć się ich kreatywnego wykorzystania prosząc o jasne wytłumaczenie "oczywistego" zagadnienia zostanie odesłany do wyszukiwarki lub spotka się z takim dziwnym podsrywaniem jak ty @TataPingu. Nie mam tu oczywiście na myśli tematów typu "jaka koparka do 3000zł" bo tak- to woła o pomstę do nieba. Część z was pewnie odebrała wyższe wykształcenie informatyczne więc nie zapominajcie, że Was też ktoś kiedyś uczył od początku. Ja nie jestem szczególnie pojętny, ale taka jest większość a często brakuje w sieci jednoznacznych opisów czy definicji. Jeżeli zastanawiam się nad wyborem sprzętu czy oprogramowania nigdy nie wchodzę na popularne fora czy grupy, bo wtedy wiem jeszcze mniej a każdy następna wypowiedź w interesującym mnie temacie oddala mnie wyboru czegokolwiek. To niewiarygodne jak skrajne opinie dotyczącego jednego ścisłego zagadnienia można przeczytać. Nie mówię tu konkretnie o tym forum tylko o dużych popularnych forach czy grupach z fb.

Chodzi mi o jasno wyjaśnione podstawy bez których ciężko pójść dalej. Próbowałem wiele razy ominąć jakieś zagadnienie które nie do końca rozumiałem i to zawsze się mściło. Rozumiem, że większość z Panów zaczynała bez takich możliwości jakie dzisiaj dają fora, grupy, youtuby i setki poradników a szlifując swoje umiejętności na bazie własnej praktyki. Dzisiaj czasy są inne i nie ma co się napinać, bo takie jest prawo pokoleń, że każde następne ma "łatwiej" ;) Bo za moich czasów... 

Zobacz najnowsze wiadomości na forum