Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Utworznie programu z pliku .sh

Zaczęty przez wesiora999, Listopad 29, 2018, 06:58:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wesiora999

Witam! Pobrałem program z rozszerzeniem .sh. Postanowiłem dodać go do listy programów i w tym celu utworzyłem następujący plik, który zapisałem w /usr/share/applications.
[url]
Niestety program nie pojawia się  na liście aplikacji. Czy wie ktoś jaki popełniłem błąd. Dziękuje z góry za pomoc :)

pavbaranov

Porada, czy pytanie?
Moje jest następujące - co jest na tym zrzucie ekranu?
PS: Kurcze, dla plików tekstowych jest od groma serwisów jak np. pastebin, gdzie można je wrzucać. Po jakiego diabła używać formatów graficznych, które często są nieczytelne?

PomPom

A ja powiem, że Doki Doki najlepiej odpalać, patrząc na folder z plikami gry.
myk byle jak jako tako

wesiora999

#3
Sorry. Teraz jest lepiej

[Desktop Entry]
Name=Doki Doki Literature Club
Comment=Welcome to the Literature Club!
Exec=/home/robert/ddlc/DDLC-1.1.1-pc/DDLC.sh
Terminal=false
Type=Application
Icon=/home/robert/ddlc/DDLC-1.1.1-pc/icon/ddlc_icon.png
Categories=Game;

D35CART35

Tak następne pliki txt najlepiej wrzucać na pastebin lub coś w tym stylu, a tu na forum podajesz link. ;)

hobbysta

Prawie na 100% plik (skrypt) nie ma ustawionego atrybutu 'wykonywalny'. Jesli sciagasz plik .sh z inernetu nigdy nie ma ustawionego tego atrybutu ze wzgledu na bezpieczenstwo. Trzeba otworzyc menedzer plikow najechac mysza na ten plik .sh prawy klawisz powinien otworzyc menu i wybrac opcje wlasnosci , w polu atrybuty sprawdzic czy jest 'x' - moze byc rowniez niezaznaczone pole 'wykonywalny'. Albo wstawiamy 'x' albo zaznaczamy pole 'wykonywalny'. Teraz juz wszystko powinno dzialac.

robson75

Lub po prostu nadać mu prawa wykonalności w ten sposób:
Uruchamiamy terminal w danym katalogu w którym się znajduje plik sh i wklepujemy do konsoli:
chmod +x nazwa_pliku.sh
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum