Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Testując różne dystrybucje typu 'Live'

Zaczęty przez hobbysta, Listopad 23, 2018, 05:48:32 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

hobbysta

Witam serdecznie, ostatnio szukałem odpowiedniej dystrybucji  dla siebie. Podstawowe wymaganie jest oczywiste: powinna działać od momentu uruchomienia bez dodatkowych ustawień.  Oto dystrubucje które uruchamiałem: Slacko, Xenial oraz Knoppix 8.2.  Slacko i Xenial są to dystrubucje podobne do Puppy. Pierwsza bazuje na Slackwarze, druga na Ubuntu.  Wadą Slacko jest mały wybór gotowych pakietów z programami. Inny kłopot to fakt, że domyślnym użytkownikiem jest 'root'. Skutkiem tego nie byłem w stanie uruchomić przeglądarki Tor - która po prostu odmawia startu jako 'root'. Przejście do użytkownika 'fido' nic nie dało ponieważ dokonuje się przez wywołanie pod-powłoki - Tor odmawia startu w pod-powłoce. W Xenial-u poradzono sobie z surfowaniem po internecie - wprowadzono użytkownika 'spot' - i surfujemy właśnie jako 'spot'. Niestety przykre rozczarownie -   nie   rozpoznaje partycji z systemem plików reiserfs .  Aby przywrócić funkcjonalność Xenial-a trzeba (niestety) wiedzieć jak(i) załadować moduł. Na końcu Knoppix.Problem  z moją kartą wifi. Tutaj aby uruchomić wifi musiałem jeden moduł usunąć i w jego miejsce załadować inny. 


robson75

Jeżeli tak bardzo Ci zależy aby korzystać z przeglądarki Tor browser, to zainstaluj jakiegokolwiek Arch-a i Tor jest dostępny w AUR.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

hobbysta

Tor jest przydatny. Na przykład jeśli strona uzależnia dostęp do treści od lokalizacji . Chodzi o to, że jest  więcej aplikacji, które nie uruchomią się z konta 'root'.  Po ciężkich walkach uruchomiłem Tor na Knoppix-ie.   Nie mam miejsca na dysku na jeszczego jednego Linuxa.  Póki co Arch musi poczekać.

PomPom

myk byle jak jako tako

hobbysta

Cytat: PomPom w Listopad 23, 2018, 08:03:35 PM
To dysk czy live?
No i ten... TAILS.
Live Knoppix.  Używam Tor aby mieć wolny dostęp do treści w internecie. Pewnych filmików w Polsce nie obejrzysz. Albo bzdurne 'warunki', które trzeba zaakceptować aby coś obejrzeć.  O właśnie aby na youtube obejrzeć transmisję z manifestacji w Warszawie musiałem użyć Tor-a. Byłem blokowany. Byłem taki - no kurczę - nie wiem - co to za gierki?  Przez Tor-a spokojnie obejrzałem.

pavbaranov


robson75

Cytat: hobbysta w Listopad 23, 2018, 07:41:18 PM
Nie mam miejsca na dysku na jeszczego jednego Linuxa.  Póki co Arch musi poczekać.
Jeżeli Tor jest dla Ciebie tak ważny to wywal któryś z systemów i zainstaluj sobie np. Antergos-a. Ja np. mam zainstalowanego Anarchy i po instalacji Tor z AUR (Arch User Repozitory) normalnie działa z marszu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

hobbysta

Cytat: Robert75 w Listopad 23, 2018, 11:30:56 PM
Jeżeli Tor jest dla Ciebie tak ważny to wywal któryś z systemów i zainstaluj sobie np. Antergos-a. Ja np. mam zainstalowanego Anarchy i po instalacji Tor z AUR (Arch User Repozitory) normalnie działa z marszu.
Na moim Slackwarze (na obu właściwie) również działa bez zarzutu. Knoppix używa bardziej skomplikowanego mechanizmu -  cały ruch sieciowy - jeśli ktoś chce - może przechodzić przez Tor. Kiedyś coś takiego instalowałem na wlasnym komputerze - nie jest trudne.  Na Knoppixie dla przeglądarki Tor trzeba użyć mostu. Natomiast jest tyle opcji, że zalezienie tej właściwej zajmuje trochę czasu.  Na Tor-ze mi nie zależy. Poza tym to nie zawsze ułatwia zycie. Np. tutaj gdybym ciągle zmieniał adres sieciowy to pewnie zostałbym w końcu zablokowany - albo dostał bana.  Ale na Tor obejrzałem  na youtube "Markizę Angelikę'.  Łza się w oku kręci.  Poza tym, niektóre popularne strony mają swoje adresy na onionie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum