1. Dodawanie repozytoriów od TU lub DEV Archa jest zupełnie bezpieczne w tym sensie, że są to repozytoria zaufane, ale patrz pkt. 4.
2. Repozytorium, które Ciebie interesuje jest prowadzone przez Ike'a Devoldera (BlackIkeEagle/BlackEagle, czasem krótko Black Ike), który jest TU.
3. Repozytoria podpisane (signed) również można uznać za zaufane.
4. Dodanie jakiegokolwiek repozytorium, które nie jest systemowe, zawsze niesie ze sobą jakąś możliwość spowodowania destabilizacji systemu, wszak twórcy Archa mogą nawet nie wiedzieć o tym, że takie repozytorium istnieje, a już na pewno nie uwzględniają tych repozytoriów przy ocenie i testowaniu stabilności systemu, jaki dostarczają. W tym sensie nigdy nie jest to "bezpieczne". Od chwili dodania takiego repozytorium na użytkowniku spoczywa ciężar i obowiązek pieczy nad tym, by jego system działał prawidłowo. Oczekując pomocy, należy też wskazać wówczas, że z takich repozytoriów się korzysta. Zasady w zasadzie takie same, jak przy używaniu oprogramowania z AUR lub robionych we własnym zakresie.
5. Repozytorium, które wskazujesz nie jest "testing". Repozytorium
testing Ike'a to:
[herecura-testing]
Server = https://repo.herecura.be/herecura-testing/x86_64
Różnica między wskazanym przez Ciebie, a powyższym jest taka, że
herecura jest budowana na podstawie repozytoriów "stable" Archa, a
herecura-testing na podstawie repoztoriów "testing". W zależności od tego, czy masz udostępnione te ostatnie repozytoria, dokonać powinieneś wyboru odpowiedniego repozytorium Ike'a.
Oprócz tego, Ike ma jeszcze jedno repozytorium, a mianowicie:
[blackeagle-pre-community]
Server = https://repo.herecura.be/blackeagle-pre-community/x86_64
do którego trafiają paczki, zanim jeszcze znajdą się w repozytorium "community" Archa.
6. Tak Ike rozprowadza również kernel bede. Jesteś nim zainteresowany, ale z jakiej przyczyny? To "stockowy" kernel z dość okrojonym configiem. W niektórych przypadkach taki kernel po prostu nie wystartuje. Zerknij na:
https://github.com/herecura/linux-bede
porównaj config z własnym, oceń. O ile pamiętam, to bede akurat uwzględnia jakieś rozwiązania dla komputerów Apple'a, a przynajmniej tak było, gdy kilka lat temu rozebrałem go na drobne. Sam sobie musisz rozważyć, czy jest Ci ono potrzebne.
7. Używałem różnych 3rd paties repozytoriów, w różnych celach. Obecnie w zasadzie mam jedynie aur-archlinux, dla pewnej wygody. Niekiedy używam również repozytorium z paczkami debug dla Qt5 (oczywiście, gdy nie mam systemu zbudowanego na nowszych, jak choćby od kilku tygodni

. Niekiedy używam repozytorium z pf-kernel, gdy albo chcę sprawdzić akurat jego działanie, albo akurat ten kernel wybieram jako drugi w systemie (tak się podziało, że pf-kernel bardzo się upodobnił do kernela, który sam robię, a zatem używając jego nie muszę niczego przestawiać w GRUB dla jego inicjacji, a do Oleksandra mam spore zaufanie i to nawet pomijając sposób, w jaki tworzy on swoje patche). W przeszłości używałem również repo-ck, ale od czasu, gdy drogi rozwoju tego kernela (linux-ck) i potrzeby mojego komputera nieco się rozeszły, zaprzestałem tego. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach, to dobry wybór.
Opiekunowie i twórcy tak repo-ck (graysky), jak i pf-kernel (chodzi mi o Natalenkę) - choć nie są ani TU, ani DEV są na tyle "sprawdzeni", że można do nich mieć podobne zaufanie jak do TU i DEV.
Na niektóre repozytoria trzeba uważać, bo wywalą system w kosmos. Bywają przestarzałe, bywają takie, które podmieniają paczki systemowe, niektóre są też mocno testowe.
Nikt Ci nie poleci jakiegoś konkretnego repozytorium tego typu. Raczej sam musisz wpierw dokonać oceny czy jest Ci takowe potrzebne, co dzięki temu osiągniesz, a potem spytaj o konkret. Dużą część sprawdziłem, zatem nawet ja będę Ci mógł coś podpowiedzieć.