Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Popsuta mysz i problem

Zaczęty przez Web1337, Listopad 16, 2018, 12:33:45 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Web1337

Witam, na początku chciałbym zaznaczyć że jestem nowym użytkownikiem Linuxa i dystrybucji Mint i nie znam się za bardzo na jakiś szczegółowych opcjach w tym systemie. Otóż mam taki problem że mam uszkodzony przycisk mouse3 (scrol) w myszce praktycznie zawsze podczas klikniecia nim robi sie double a nieraz triple click co jest bardzo uciążliwe zwłaszcza podczas przeglądania internetu i otwierania nowych zakładek. W windowsie rozwiązałem to tak że wgrałem sobie AutoHotkey i wrzuciłem sobie skrypt który daje delay 165ms, z tym skryptem mysz działa perfekcyjnie i nie widać w ogóle tego że coś jest uszkodzone. I tutaj moje pytanie, czy można coś takiego ustawić pod Mint-em? Bo z tego co udało mi się znaleźć to AutoHotkey nie wspiera linuxa.

Pozdrawiam

TataPingu

A nie łatwiej będzie wymienić mysz po prostu na inną, czy nową?
- przecież to żadne wielkie nakłady...

Web1337

Cytat: TataPingu w Listopad 16, 2018, 08:13:22 AM
A nie łatwiej będzie wymienić mysz po prostu na inną, czy nową?
- przecież to żadne wielkie nakłady...

No nie do końca, mysz którą aktualnie posiadam trochę mnie kosztowała, a tak średnio widzi mi się wydawać parę stówek na taką drugą, tym bardziej że skoro istnieje możliwość rozwiązania problemu na Windowsie to pewnie da się to zrobić jakoś na Linuxie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum