Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Połączenie sieciowe

Zaczęty przez ugo21, Listopad 15, 2018, 10:32:02 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

Chmmmm..., sama sieć, teoretycznie jest OK, spróbuj jeszcze wystartować sieć na nowo (przy nastawieniu DHCP-AUTO):

sudo /etc/init.d/networking restart

- można i 2-3x

ugo21

Nic to nie dało  :)

Temat chwilowo wstrzymuję.
Przeinstaluję system od nowa, w sumie mam tam parę rzeczy tylko ( czas realizacji tego to weekend ).
Wówczas dam znać czy to coś zmieni.

Z  góry dziękuję za pomoc @TataPingu @pavbaranov oraz Robert75

TataPingu

Aaaa, czy z bramką łączysz się jednocześnie z kabla i wifi ?

Kiedyś już coś takiego miałem, można było albo z wifi, albo z kablem.
- weź pod uwagę, że otrzymujesz różne IP i po prostu OS głupieje...

robson75

@ugo21 Ja bym jeszcze sprawdził czy masz w systemie zainstalowany pakiet wpa_supplicant, jeżeli tak to sprawdż czy jest aktywny.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

W ogóle, to - jeśli nowy - to raczej inny OS, bo z Chińczykami ciężko się dogadać.
Niemniej jednak... Kilka pytań i rad ewentualnych.
1. Łączysz się z poziomu zwykłego zużytkownika, czy roota? Jeśli pierwsze - spróbuj nmtui przez root. Nie wiem dlaczego, niekiedy kilka razy trzeba, by "chwyciło".
2. Czy przy łączeniu system wymaga od Ciebie jakichś haseł? Twoich? Roota?
3. Spróbuj otworzyć sobie jakiś menedżer plików, ustaw wyświetlanie również ukrytych. Skonfiguruj sieć i sprawdź, które z plików w ~/.config/TU_COŚ_GDZIE_DEEPIN_ZACHOWUJE_INFORMACJE oraz w /etc/. Będą to ostatnie pliki po zmianach. Zrestartuj system. Czy te same pliki, które ostatnio zostały zmienione (w poprzedniej sesji) znowu są zmienione (bezpośrednio po restarcie), czy nie? Jeśli nie - i znów spróbujesz się połączyć - które pliki ulegają zmianom.

TataPingu

@pavbaranov

Cytat: pavbaranov w Listopad 19, 2018, 09:05:05 AM
1. Łączysz się z poziomu zwykłego zużytkownika, czy roota? Jeśli pierwsze - spróbuj nmtui przez root. Nie wiem dlaczego, niekiedy kilka razy trzeba, by "chwyciło".

Teoretycznie, powinno wystarczyć jeden raz. Nie w każdym przypadku to funkcjonuje.
Wszystko zależy od dobrze napisanego programu. Fakt, co się tyczy sieci, programy są gruntownie testowane, ale...
Znany nam przypadek Piejanta i Kaffeiny...
- Kolega się zdziwił, że wywalenie konfiguracji kanałów wpłynęło na konfigurację okien...
Nie, chyba to nie były kanały. Prawdopodobnie, to kilka poziomów cache (fizyczne, ale i "międzyzapisy" pod /tmp, /var/... itd). Po prostu, na którymś poziomie cache tkwiły jeszcze stare konfiguracje i dopiero kilkakrotne ponowne uruchomienie programu przepisało te informacje...
- stąd moja sugestia

robson75

Ja jeszcze bym spróbował się połączyć przez netctl, tutaj masz informacje jak go skonfigurować:
https://wiki.archlinux.org/index.php/netctl
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

ugo21

Pragnę podziękować wszystkim za pomoc.

Reinstalacja systemu od nowa rozwiązała problem, najprawdopodobniej jakieś nie odpowiednie moje czynności przyczyniły się do zaistniałej sytuacji.

Wątek do zamknięcia ::) ::) ::) ::)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum