Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

VLC media player brak polskiego języka.

Zaczęty przez lukasz, Listopad 23, 2018, 10:01:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lukasz

Witam, odinstalowałem i zainstalowałem ponownie vlc i teraz nie mam go w języku polskim, a tak zrobiłem, bo myślałem, że da radę najnowszą wersje zainstalować a tu lipa da radę to naprawić ?

http://pl.tinypic.com/r/2ui7o77/9

pavbaranov

Rozumiem, że tego Minta masz od wczoraj i jeszcze nie zdążyłeś nauczyć się przeglądać dostępne oprogramowanie w repozytoriach. Być może również nie wiesz jeszcze, że znakomita większość paczek Minta pochodzi wprost z repozytoriów Ubuntu bądź Debiana (w zależności od wersji), a zatem również możesz szukać paczek również na stronach - odpowiednio packages.ubuntu.com i packages.debian.org.
Niemal wszystkie paczki, które dostarczają wersji językowych, w Debianie i pochodnych są dostarczane w dwu (dla uproszczenia) paczkach - jedna, zawiera sam program w domyślnej, najczęściej angielskiej, wersji; druga zwykle o nazwie paczki różniącej się dodanym "-l10n" lub "i18n" to właśnie paczka językowa. Niekiedy są jeszcze rozszerzone o skrót języka. Po prostu - znajdź sobie w repozytorium i doinstaluj taką paczkę.

PS1: Dokonując odinstalowania programu, a następnie go instalując zawsze otrzymasz ten sam program (chyba, że w międzyczasie nastąpiła aktualizacja w repozytorium). Liczyłeś na cud?
PS2: Doprawdy polecam przyswojenie sobie absolutnie podstawowych podstaw używanych przez siebie systemu. Ułatwi to Wam jego używanie, a nam oszczędzi odpowiedzi na - powiedzmy - niepoważne pytania.

lukasz

Zazwyczaj instaluję za pomocą terminala  :), nie odwiedzam często Synaptic, pewnie temu o tym nie wiedziałem, zainstalowałem -l10n i już jest ok, nic dzięki za pomoc i sorry za banalny problem.

pavbaranov

#3
Synaptic jest ok. Myślę, że jeden z lepszych menedżerów paczek w GUI, jaki w ogóle jest. Na pewno na deb. Nawet jak instalujesz z palca, to i tak jako przeglądarka repozytoriów - super.

Jeszcze jeden TIP - gdy instalujesz z konsoli, to często pokazują się informacje o rekomendowanych, opcjonalnych paczkach. Warto to przeczytać i w razie potrzeby coś jeszcze doinstalować.

TIP: Nowsze wersje programów, niż te które są w repozytoriach możesz sobie instalować np. w formacie AppImage - np. VLC: https://www.appimagehub.com/p/1231861/ (to powinna być jakaś wersja 3.x) albo powinny być dostępne jako flatpak. Od którejś wersji Minta on to wspiera nawet w swoim centrum oprogramowania, czy jak się to tam nazywa. AppImage nawet nie wymaga instalacji ;) Problemem może być - jak widzę - dla Ciebie brak spolszczenia niektórych paczek w tym formacie.

robson75

Jeszcze warto sprawdzić w systemie czy są zainstalowane następujące paczki:
aspell-pl
hunspell-pl
hyphen-pl
Które to odpowiadają za spolszczenie systemu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum