Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Aktywności z różną kolorystykąj

Zaczęty przez pavbaranov, Listopad 15, 2018, 12:15:52 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Aktywności to bodaj najmniej doceniane narzędzie, jakie przynosi Plasma. Wymyśliłem sobie, by wykorzystać je do zmiany ustawień dla dziennego i nocnego używania. "Normalnie" stosuję jasną kolorystykę okien, jednakże w porze nocnej chciałbym używać ciemnej. Obojętne, czy to będzie kolorystyka, czy ciemny motyw. O ile inne elementy udaje mi się ustawić to w tym miejscu mam problem. Jakieś pomysły?

robson75

Jedyne co mogę zaproponować to dodanie do przeglądarki dodatku Stylus.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

1. Nie używam przeglądarki obsługującej stylus.
2. Generalnie też nie o to chodzi, bowiem stylus zmieni wygląd jedynie przeglądarki; pozostałe programy pozostaną takie jak w domyślnie ustawionym motywie/kolorystyce.
3. Sam poniekąd sobie odpowiem, choć jeszcze nad tym siedzę, zatem rozwiązanie połowiczne. Jeśli mamy prawidłowe motywy pobrane jako lookandfeel, to ich listę możemy zobaczyć:
lookandfeeltool --list
Polecenie konsolowe, które zmienia motyw, to:
lookandfeeltool -a motyw_z_listy
Jeśli zatem kogoś zadowalają domyślne ustawienia np. Breeze, to motyw "dzienny" ustawimy:
lookandfeeltool -a org.kde.breeze.desktop
"nocny" natomiast przez:
lookandfeeltool -a org.kde.breezedark.desktop
W przypadku własnych motywów trzeba po pierwsze zrobić prawidłowy motyw lookandfeel (narzędzia w plasma-sdk) oraz plik *.desktop, który tym mógłby sterować.
I wydaje się, że jest to w miarę sensowne rozwiązanie. Inne, to - o ile wiem - wykorzystać dobrodziejstwa latte-dock.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum