Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaka dystybucja dla początkującego Youtubera?

Zaczęty przez Noob, Listopad 14, 2018, 09:38:01 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

@PomPom
Panowie, wszystkich mierzycie "swoją miarką"...
- Dziadku, czy, gdy masz do przybicia np. obrazek na ścianie, istotne dla Ciebie jest, jakim młotkiem to zrobisz?
Czy na tyle jest to istotne, że popędzisz do budowlanego, by kupić najnowszą wersję młotka ?

To Wy, a właściwie my, bo też się zaliczam do tej grupy "zapaleńców", oczekujemy zmian, najnowszych wersji, poprawek itd, itp., ale jest masę użytkowników (i to znakomita większość ludzi na Ziemi), którym zależy tylko na tym, by ich sprzęt DZIAŁAŁ!
- by mogli sobie wbić tego gwoździa, na którym powieszą swój wymarzony obrazek...
Bo to jest ich celem!
A jakim młotkiem to zrobią, jest im totalnie obojętne....

Mówię to z punktu widzenia doświadczonego człowieka w tym temacie.
W latach 90-ych, dobrych ileś tam lat dorabiałem sobie prowadąc coś w rodzaju "kursów obsługi PC", CAD-CAM itp rzeczy, więc wiem o czym mówię.

Pozdrawiam Kolegów

Noob

Panowie bardzo dziękuje za odpowiedzi, większości treści nie rozumiem, przepraszam. Wybrałem sobie Mint Xfce, potrzebuje tylko ogarnąć jak zrobić pendriva botujacego z instalką minta ? Mój kuzyn ma płyte z Ubuntu tym najnowszym, ale ponoć Mint to lepsza wersja Ubuntu.

Odnośnie do mojej pracy to chce wziąć do ręki telefon, nagrać to, co mówię. Poobcinać to, co sknociłem, zająkałem się, następnie ściągnąć darmowe wideo z muzyką lub samemu pójść do lasu nagrać jak idę przez las. Efekt końcowy to mój głos + obraz z mojego telefonu lub gotowe wideo z internetu. Po prostu nie chce pokazywać swojej twarzy tylko to co chce powiedzieć + jakiś obraz, aby nie zanudzić widza.

Na przykład coś takiego tylko tutaj są jeszcze napisy.
https://www.youtube.com/watch?v=8KPmJJh7N-8

Więc przydałby się jakiś program do tego, jakiś program do ściągania plików z telefonu mam samsunga p8 lite.
Czy dobrze wybrałem Minta, znajde jakiś program z tutorialem po polsku ?
Pozdrawiam :)

pavbaranov

#17
Na stronie Minta masz m.in. podręcznik, w którym jest napisane jak możesz stworzyć bootowalny pendrive.
Znalezienie "podręczników", a już na pewno oficjalnych, po polsku do linuksa (jakiegokolwiek) graniczy z cudem. Mint nie jest wyjątkiem. I nie wińmy za to Francuzów, Amerykanów, Niemców czy Brazylijczyków :)

PomPom

To o lepszej wersji Ubuntu to bzdura. Pena robisz programem Etcher.
To, co chcesz nagrywać, to proste commentary. Pliki z telefonu po prostu przetransportujesz, tj. skopiujesz z pamięci telefonu przez kabelek USB. Do obróbki dźwięku masz Audacity, a do montażu chociażby kdenlive.
myk byle jak jako tako

TataPingu

"a do montażu chociażby kdenlive"
Jeśli myśli o instalacji XFCE, to lepszy będzie OpenShot...
- to program pod Gtk, kdenlive przy okazji swojej instalacji "ściągnie" mu sporo rzeczy pod Qt, a po co niepotrzebnie zaśmiecać system...

pavbaranov

Kdenlive - można stąd: https://kdenlive.org/en/download/ - paczka AppImage. Fakt będzie większa, ale wszystkie zależności ma "w sobie" (jak programy portable). Jeśli się nie spodoba - kasujesz plik.

debbixon69

"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

hobbysta

Jeszcze Sabayon na Gentoo - pomyślana od początku jako multimedialna. Ale nie sprawdzałem a nie mam kompa aby sprawdzić (na tyle dobrego). Natomiast nagrywanie filmów z dystrybucji na penie? To trzeba mieć sporo RAM-u. Zależy jaka rozdzielczość monitora, plik wynikowy może być całkiem spory. Wrzucenie go na pena może być bolesne - program stanie bo klatki będą zbyt wolno zgrywane do pliku. Ale to na  marginesie aby w razie co nie panikować - zatrzymać nagrywanie i czekać. 

Noob


Noob

#24
mam płytkę z ubuntu wsadzona do napedu dvd podczas uruchmiania laptopa wciskam f2, f11, f12 ale system nie uruchamia się. Posiadam windows 8.1 laptop to lenowo.

chyba mam :)
https://www.youtube.com/watch?v=6q6vbZ5J4-k

TataPingu

@Noob
O ile sobie dobrze przypominam, gdy kiedyś chciałem zainstalować linuksa na lapku na którym była winda 8.1 (ogólnie, to nie za bardzo znam to badziewie), to, by w ogóle dostać się do BIOSu i zabootować z napędu DVD musiałem to przestawiać w systemie (pod windą).
Dopiero po takiej operacji dało się uruchomić start z innych elementów (DVD, USB itd)

pavbaranov

I jeszcze jedno z Win 8.1 - należy go zamknąć, a nie "uśpić" jak to zwykle bywa.

ciubaka

W moim hapeku jest to f9, proszę się nie przywiązywać do funkcyjnych tylko spróbować wszystkich przy starcie.
O ile bios oczywiście jest ustawiony na start z płyty.

serano

#28
Długie lata pracowałem na KDE. Począwszy od 1, potem 2 i 3-ka, a rozstałem się z tym środowiskiem przy 4-ce. Plasmę uważam za totalną pomyłkę!
Zresztą, podobnie było z Gnome. Do wersji 2 i coś tam, było OK. Po "modernizacji" na 3-kę zrobió się z tego totalny bigos.
Takimi "zamiennikami" są XFCE, MATE, czy LMDE....
- ale to tylko ZAMIENNIKI, i nigdy nie dorównają staremu KDE, czy GNOME ! Clean Master Hotstar Mathway
Wcale się nie dziwię, że Timothy Pearson i kilku innych wkurzyli się i powrócili do starego KDE. Srodowisko to rozwijało się latami i praktycznie pod koniec (do wersji 3.5) dopracowane było do perfekcji. Zauważ, że nawet M$ ukształtował swojego uwczesnego XPeka, a potem Vistę na model KDE! Oczywiście wyglądem i pewnymi funkcjami, bo co do reszty, nie mieli nawet szans, by wida tak działała, jak linux.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum