Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z internetem (Wi-Fi)

Zaczęty przez bambaryla, Listopad 10, 2018, 03:43:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bambaryla


Cześć. Mam problem i z mintem i z ubuntu. Mam strasznie kiepski sygnał wi-fi na obu systemach. Sprawa ma się inaczej na Windowsie, bo tam jest wszystko spoko, więc kwestia leży w linuxie (albo nie mam doinstalowanego sterownika albo coś w tym guście, ale totalnie się nie znam).

Jestem nowym posiadaczem Linuxa, nie miałem wcześniej styczności. Jest to dość uciążliwe, bo przechodząc do oddalonego o ścianę pokoju, nie mam już internetu. Wcale nie polepsza się prędkość gdy usiądę przy routerze.

Więc podsumowując: kiepskie wi-fi, na ikonce jedna kreska na pasku zadań. Proszę o pomoc.

pavbaranov

Skoro masz w ogóle możliwość połączenia się po wifi to masz sterownik.

Podsumowując to co napisałeś - kiepski wpis - brak możliwości jakiejkolwiek odpowiedzi. Błagam, szanujcie czas ludzi, którzy chcą w ogóle Wam pomagać. Jeśli jest problem, to oprócz charakterystyki na czym on polega konieczne jest podanie podstawowych informacji o sprzęcie, w tym przypadku zacznijmy od rodzaju karty (a w zasadzie chipsetu, bo nazwa handlowa niewiele mówi) i sterownika (jeśli jest kilka). Zwykle namawiam do instalacji programiku inxi i - w tym przypadku - podania wyniku:
inxi -nNxx


bambaryla

Wybacz kolego, nie miałem wcześniej przyjemności pisać takich tematów.

https://www.upload.ee/image/9173907/6.png

pavbaranov

Zdaje się, że Ubuntu/Mint z tą kartą ma problemy :(
Niektórzy piszą o możliwości użycia bardziej współczesnej wersji kernela, inni że i tak trzeba dokompilować sterownik, jeszcze inni, że na 4.14LTS + kompilacja sterowników nawet lepiej działa.

Ja mogę jedynie napisać Ci tak: na całe szczęście nie mam już systemu z rodziny Debian/*buntu, a z uwagi, że przyświeca mi zwykle paremia primum non facere, to... niech się wypowiedzą osoby, które korzystają obecnie z debianowatych, a w szczególności Bionic/Tara. Lepiej Ci pomogą ode mnie.
Mogę jedynie podpowiedzieć, że po wpisaniu w wyszukiwarkę modelu tej karty oraz ubuntu/bionic/mint itp. - otrzymujesz sporą ilość informacji. Z reguły jest odesłanie do tych źródeł: https://github.com/rtlwifi-linux choć, cholera, przecież tam są źródła dla sterowników sprzed kilku lat.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum