Dystrybucje Linux > Sabayon

instalacja karty ati

<< < (2/5) > >>

mbbartek:
istotnie mam dwie karty w lapku.
ale ze wzgledow technicznych bylem zmuszony na przejscie na linuxa.
po prostu na windzie ta z płyty głównej przestała działać i miałem czarny ekran. kiedy w biosie zablokowałem przełączanie grafiki, to już w ogóle nic się nie wyświetlało.
dzięki linuxowi mogę dalej korzystać z laptopa, ale tylko z jedne karty i jest to jak sądzę ati.

czyli podsumowując, czy dobrze zrozumiałem, nie kombinuję już z tymi sterownikami amdgpu (do tego już doszedłem sam ;P), za to interesują mnie sterowniki xf86-video-ati. znalazłem go w rigo, wiec chyba sobie poradzę :)
w konsoli jeż już próbowałem equo install i czasem szło. gdzie muszą być umieszczone paczki, żeby można było tak instalować??

mam jeszcze problem z drukarką, której w ogóle nie mogę zainstalować i stąd moje pytanie i to gdzie powinny być paczki. drukarka to brother dcpj315w. jest to drukarka sieciowa i łącze się z nią po wifi, to znaczy wcześniej łączyłem. znalazłem sterowniki na stronie producenta, ale nie umiem tego zainstalować. czy paczki z końcówką deb są właściwe??

pavbaranov:

--- Cytat: mbbartek w Listopad 09, 2018, 01:29:44 pm ---dzięki linuxowi mogę dalej korzystać z laptopa, ale tylko z jedne karty i jest to jak sądzę ati.
--- Koniec cytatu ---
Skąd ta pewność?
Wpisz w konsoli:

--- Kod: ---lspci -vnnn | perl -lne 'print if /^\d+\:.+(\[\S+\:\S+\])/' | grep VGA
--- Koniec kodu ---
W tym, co Ci zwróci będziesz miał informacje o tym jakie karty są dostępne, przez co obsługiwane oraz która jest aktywna (ta, przy której na końcu będzie informacja [VGA controller].

--- Cytat: mbbartek w Listopad 09, 2018, 01:29:44 pm ---podsumowując, czy dobrze zrozumiałem, nie kombinuję już z tymi sterownikami amdgpu (do tego już doszedłem sam ;P), za to interesują mnie sterowniki xf86-video-ati. znalazłem go w rigo, wiec chyba sobie poradzę :)
--- Koniec cytatu ---
Sprawdź, czy nie masz jej już zainstalowanej. W rigo winna być stosowna informacja widoczna. O tym, czy istnieje w ogóle potrzeba, to dowiesz się z wyniku polecenia wyżej.
Tak amdgpu w ogóle Ciebie nie interesuje.

--- Cytat: mbbartek w Listopad 09, 2018, 01:29:44 pm ---gdzie muszą być umieszczone paczki, żeby można było tak instalować??
--- Koniec cytatu ---
A tego kompletnie nie rozumiem. Paczki są w repozytorium - zaznaczasz do instalacji, a resztą zajmie się menedżer paczek.

--- Cytat: mbbartek w Listopad 09, 2018, 01:29:44 pm ---mam jeszcze problem z drukarką, której w ogóle nie mogę zainstalować i stąd moje pytanie i to gdzie powinny być paczki. drukarka to brother dcpj315w. jest to drukarka sieciowa i łącze się z nią po wifi, to znaczy wcześniej łączyłem. znalazłem sterowniki na stronie producenta, ale nie umiem tego zainstalować. czy paczki z końcówką deb są właściwe??

--- Koniec cytatu ---
Generalna zasada na każdym forum - jeden wątek = jeden problem. Załóż inny dotyczący drukarki, a tu krótko - paczki deb są dla dystrybucji obsługiwanych przez APT (Debian, Ubuntu itd.), a rpm (bo takie drugie są u Brothera) - dla dystrybucji obsługiwanych przez RPM (Fedora, OpenSUSE itp.). Musisz albo znaleźć sterownik tej drukarki w repozytoriach Sabayona albo w portage Gentoo. Jeśli nie ma, to powinieneś zrobić sobie odpowiedni ebuild. Na stronie wiki Gentoo masz nieco informacji.

mbbartek:
# lspci -vnnn | perl -lne 'print if /^\d+\:.+(\[\S+\:\S+\])/' | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller [0300]: Intel Corporation Core Processor Integrated Graphics Controller [8086:0046] (rev 18) (prog-if 00 [VGA controller])
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Madison [Mobility Radeon HD 5650/5750 / 6530M/6550M] [1002:68c1] (prog-if 00 [VGA controller])

a da się jakoś konfigurować ustawienia karty??

pavbaranov:
 Hmmm... dziwne, a pokaż jeszcze:

--- Kod: ---$ glxinfo|egrep "OpenGL vendor|OpenGL renderer"
--- Koniec kodu ---

Co konkretnie chcesz konfigurować i po co? Znane mi GUI dla modyfikacji ustawień karty graficznej są dostarczane wraz z własnościowymi sterownikami (nie wiem, czy w przypadku amdgpu-pro również), czyli dla Twojego GPU takie coś było/jest w sterowniku Catalyst.
Dla otwartych sterowników znam jeszcze coś takiego:

--- Kod: ---https://github.com/marazmista/radeon-profile
--- Koniec kodu ---

--- Kod: ---https://github.com/marazmista/radeon-profile-daemon
--- Koniec kodu ---

mbbartek:
$ glxinfo|egrep "OpenGL vendor|OpenGL renderer"
hmm, moze cos zle wklejam ale nie znaleziono takiego polecenia ;/??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej