Dystrybucje Linux > Sabayon

instalacja karty ati

<< < (5/5)

PomPom:
Yyyy... czy to przez cały czas była maszyna wirtualna?

mbbartek:
nie. jest to normalna instalka z karty sd na dysk i teraz chodzi z dysku jako wersja desktop

pavbaranov:
Cóż, nic dziwnego raczej, że masz słabo wydajną grafikę, bo jeśli dobrze widzę i dobrze rozumiem, to całe jej przetwarzanie, a już na pewno w zakresie 3D realizowane jest nie w GPU, a przez CPU.
Albo zatem w istocie karta Intel jest uszkodzona, ale nie masz systemu skonfigurowanego w taki sposób, by stale pracować na AMD, albo... pomysłów brak.
Niestety nie wiem jak się w Sabayon ustawia kartę dedykowaną (tu AMD) jako tę, która staje się podstawową. Normalnie w notebookach używających tzw. układów hybrydowych wygląda to tak, że zasadniczo używana jest karta zintegrowana (Intel), a dopiero gdy jakieś zadanie tego wymaga, bądź taka jest decyzja użytkownika, zostaje użyta karta dedykowana (tu AMD). Całość nazywa się PRIME. Jedyne co mogę podpowiedzieć, to wiki od Archa, ale to inna bajka. Może ktoś będzie miał inny pomysł, albo... w istocie rozważ sobie inną dystrybucję, w której praktycznie od początku będziesz konfigurować system w taki sposób, by wykorzystywał AMD, skoro tej jesteś pewny. Pewnie trzeba będzie to w jakimś innym wątku rozważyć, a wpierw zorientuj się jaka dystrybucja przynajmniej jako livecd/usb się u Ciebie odpala oraz... jeśli będziesz chciał korzystać z naszej pomocy, to sprawdź kto z czym jest obeznany. Ze mną żadna tajemnica - od kilku lat siedzę na Arch, przedtem różne, ale spośród nich najdłużej były to Debian/Kubuntu oraz Mandriva i Fedora oraz OpenSUSE. Reszta doraźnie i sporo.
Zakładając wątek - oczywiście o ile założysz - wrzuć maksimum informacji o bebechach tego notebooka. Spróbuj zainstalować na Sabayon program inxi i zrzuć wynik:

--- Kod: ---# inxi -Fxx
--- Koniec kodu ---
("#" oznacza, że na prawach root)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej