Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mint 19 XFCE?

Zaczęty przez W3ndig0, Listopad 08, 2018, 11:44:32 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

W3ndig0

Czy jest możliwość zainstalowania środowiska graficznego XFCE na Cinnamonie bez instalacji systemu czy muszę reinstalować system?
Nie ma ludzi normalnych i nienormalnych.
Są ci pozamykani w zakładach psychiatrycznych i ci co nie zostali jeszcze zbadani.

pavbaranov

Jest. Nie potrzebujesz instalować systemu.

W3ndig0

Paczki pobrane i zainstalowane.
Przelogowałem się w XFCE, wszystko ok, ale jak zmienić wygląd na taki jaki jest w Kodachim?
Nie ma ludzi normalnych i nienormalnych.
Są ci pozamykani w zakładach psychiatrycznych i ci co nie zostali jeszcze zbadani.

pavbaranov

Znaleźć motyw jaki jest w Kodachi (cokolwiek by to nie było), zainstalować (jeśli w Mint jest), ewentualnie pobrać z https://www.opendesktop.org/s/XFCE (jeśli jest) i w ustawieniach Xfce go wybrać.
Jeśli nie ma w tych 2 miejscach - będziesz musiał znaleźć gdzie jest budowany ów motyw.
Jeśli chodzi o "panel" na dole, to zainstaluj jakiś; w Kodachi prawdopodobnie jest plank.

robson75

#4
Chodzi Tobie o ten wygląd Kodachi:

Nic trudnego, wystarczy doinstalować Docky oraz Conky, i masz to samo co w Kodachi.

Edit:
Jeżeli chodzi o Docky to od razu powinien działać, ale jeżeli chodzi o Conky z tym już będzie trochę zachodu, bo z tego co się orientuje to mint nie ma w repo Conky-manager-a, ale jest do ustawienia. Polecam zajrzeć tutaj:
    http://forum.linuxmint.pl/index.php?topic=150.0   
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

W3ndig0

Dzięki panowie, Docky działa jak należy. Z Conkym mam trochę problemów bo nie chce się uruchomić, ale to pomęczę się wieczorem. Być może coś źle w pliku konfiguracyjnym zapisałem.
Nie ma ludzi normalnych i nienormalnych.
Są ci pozamykani w zakładach psychiatrycznych i ci co nie zostali jeszcze zbadani.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum