Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem połączeniem z Firebird 3.0 na Ubuntu - klient Windows

Zaczęty przez benji, Listopad 11, 2018, 02:02:33 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

benji

Witam.
Problem jak w temacie. Drugi dzień walczę o uzyskanie połączenia. Jestem linuksowym newbie, ale problem może być trochę większy niż "Przedszkole" - stąd mój post tutaj.

Mam zainstalowany Ubuntu 16.04 LTS. Udało mi się utworzyć macierz programową RAID1, zainstalować nawet Firebirda 3.0 z repozytorium.
Lokalnie z komputera z Ubuntu łączę się (isql) z bazą firebirda, widzę tabele, itp.
Niestety za nic nie mogę się połączyć przez komputer z Windows 7 64-bit w tej samej sieci.
Próbowałem wiele wskazówek z różnych źródeł, wpisy w firebird.conf, itp. Niestety nadal nie chce się połączyć.

Do tegoż łączenia używam Delphi XE6 (komponent TDatabase) jak i FlameRobin. W obydwu przypadkach komunikat o błędzie ten sam, czyli "connection rejected by remote interface". Przy FlameRobin mam jeszcze szczegóły, czyli Message: isc_attach_database failed, SQL Message -923, Engine Code: 335544421 i EngineMessage jak powyżej.

Nie wiem, czy to istotne, ale usługa firebirda nasłuchuje na ::::3050 (rozumiem, że to ipv6), a powinienem nasłuchiwać 0.0.0.0:3050 (ipv4) - dobry trop?
Zupełnie nie wiem co dalej robić. Gdzieś wyczytałem, że xinetd trzeba doinstalować - nadal to samo.
Proszę o pomoc i wyjaśnienie mniej więcej o co chodzi z tym połączeniem.

Dziękuję z góry.

TataPingu

@benji
Z tego, co mi się kiedyś "o uszy obiło" (z tą bazą nie miałem wiele do czynienia) to faktycznie, standardowy port to 3050
- dla TCP, ale także dla UDP !
I te porty powinieneś udostępnić...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum