Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Modem DTV na Antergosie

Zaczęty przez Piejanto, Grudzień 30, 2015, 03:59:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Drobna korekta:
Cytat: Robert75 w Listopad 06, 2018, 11:12:43 PM
Aby qt5ct działał prawidłowo trzeba utworzyć plik o nazwie .profile i wkleić tą zawartość:
export EDITOR=/usr/bin/nano
export QT_QPA_PLATFORMTHEME="qt5ct"
export GTK2_RC_FILES="$HOME/.gtkrc-2.0"

I następnie dodać ten plik do ukrytych plików.
Pierwsza linijka jest nieistotna - ustawia wyłącznie na domyślny edytor tekstowy działający w terminalu; tutaj nano (a Piejanto może mieć inny, ba nawet nano może nie mieć zainstalowany.
Ostatnia linijka nie ma związku z qt5ct i w Antergosie prawdopodobnie jest ustawiana w /etc/environment lub podobnym.
Pozostaje druga.
O ile wiem, to w Antergosie (Archu itd.) winna ona się znaleźć w pliku (np., bo to nie wyłączna lokalizacja): .bashrc lub .xinitrc, .xprofile (to o ile pamiętam, czytają tylko Xy, ale Antergos i tak nie obsługuje Wayland)...

PS: Plik .profile - jak widać (kropka przed nazwą) jest ukrytym :)

robson75

Cytat: pavbaranov w Listopad 06, 2018, 11:54:04 PM
O ile wiem, to w Antergosie (Archu itd.) winna ona się znaleźć w pliku (np., bo to nie wyłączna lokalizacja): .bashrc lub .xinitrc, .xprofile (to o ile pamiętam, czytają tylko Xy, ale Antergos i tak nie obsługuje Wayland)...
Pawle ja zaraz po instalacji Anarchy zainstalowałem qt5ct, ale po uruchomieniu go wyskakiwał mi błąd, dopiero po utworzeniu pliku .profile {którego w systemie nie było} i skonfigurowaniu go, qt5ct zaczęło działać prawidłowo.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Z .profile też będzie. Bardziej mi chodziło o 2 pozostałe linijki. Do działania (tj. "nałożenia" ustawień wprowadzonych przez qt5ct) konieczne jest wyeksportowanie wyłącznie zmiennej:
QT_QPA_PLATFORMTHEME="qt5ct"

robson75

Też można dodać do pliku .profile taki wpis:
#
# ~/.profile
#
#

[[ "$XDG_CURRENT_DESKTOP" == "KDE" ]] || export QT_QPA_PLATFORMTHEME="qt5ct"

[[ -f ~/.extend.profile ]] && . ~/.extend.profile
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum