Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Playonlinux - Error in POL_Wine Wygląda na to że Wine się zawiesiło

Zaczęty przez MYQERINOX, Listopad 06, 2018, 06:01:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MYQERINOX

Jak w temacie , nic nie da się zainstalować co z tym fantem ?  Mint 19xfce


TataPingu


PomPom

W terminalu:
sudo dpkg --add-architecture i386

sudo apt update

Net podpowiada, że ma to coś wspólnego z brakiem wsparcia dla 32-bitowych bibliotek.

https://wiki.winehq.org/Ubuntu
Tu jak coś masz poradnik co do instalacji nowego wine, jakby się miało przydać (jak odpalasz windowsowe, to lepiej mieć, niż nie mieć).
myk byle jak jako tako

Librix

Ja mam ten sam problem i kompletnie się nie orientuje. Zamierzam zainstalować Dune 2000 ale mniejsza z grą, bo zanim wybiorę źródło skąd ma instalować to już się ten komunikat pojawia.

pavbaranov

I jak mantra: brak konkretów uniemożliwia udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi

Librix

Włączam Play on Linux -- Zainstaluj program -- Zainstaluj program który nie ma na liście --
w Instalacja ręczna -- zainstaluj program na nowym wirtualnym dysku twardym -- (Nazwa) dune2000 -- (Odznaczenie wszystkiego)  Użyj innej wersji Wine , Skonfiguruj Wine , Zainstaluj dodatkowe biblioteczki,
Której Wersji Wine chcesz użyć?
Gość stąd https://www.youtube.com/watch?v=oCtgEj25Pao mówił by zainstalować Wine 2.6 jakoś się nie znalazło i dałem 3.20 .
Więc do wyboru mam Wine 3.20 bądź System i nie ważne co wybiorę Wyskakuje właśnie ten błąd oprócz tego jeszcze jeden krok że trzeba 32bit wybrać.
Więcej szczegółów nie kojarzę.

pavbaranov

A jesteś pewny, że ów program jest wspierany przez POL? Jeśli nie - to wydaje się zgłoszenie błędu dość typowym zachowaniem. Ot, choćby: https://forum.winehq.org/viewtopic.php?f=8&t=243
Nie wiem, nie znam POL dokładnie, z samego wine też już lata nie korzystam. Niemniej jednak polecam chyba właśnie forum winehq, bowiem tam siedzą ludzie, którzy na codzień używają programów Windows przez wine. Zdecydowanie szybciej pomogą.

Librix

Tylko że to forum jest anglojęzyczne. No pisze nie tylko u mnie w PlayonLinux że jest Error in POL_Wine.

PomPom

myk byle jak jako tako

Librix

Zainstalowałem Wine 1.6 ale dalej setup z płyty Dune 2000 nie odpala.

pavbaranov

Obecna wersja wine to 3.0.4, a rozwojowa to nawet 4.0-rc2. Różnica między nimi, a 1.6 w zakresie ilości obsługiwanych programów Windows może być diametralna, choć akurat Dune 2000 (seria 1.0x) winien być móc odpalony przynajmniej już na wersji wine 1.6.2. Nie ma jednak żadnej gwarancji, ani pewności, że już z wersją 1.6 (a taką, a nie 1.6.2 wskazałeś) było to już możliwe.

hobbysta

Trzeba otworzyc terminal. Zanlezc sciezke dostepu do DVD - DVD wisi na jakims katalogu - tu koledzy pomoga teraz w terminalu piszemy

$ wine 'sciezka_do_DVD'/setup.exe

i wciskamy Enter. I od razu zobaczymy co nie dziala, bedzie cala lista komunikatow ale interesuje nas tylko 'error'.
Inna sprawa, zanim cokolwiek zrobimy,  wine wymaga konfiguracji. W terminalu

$ winecfg

wciskamy enter. Najwazniejsza opcja to drives - jest taka zakladka - szukamy przycisku autodetect - kikamy przycisk - wtedy wino rozpoznaje dyski i przypisuje im literki 'C:\' dla dirve_c, 'D:\' moze byc dla DVD , moze byc wiecej. Ale najpierw musimy zamontowac DVD. Dopiero potem uruchamiamy 'winecfg'. Jak juz wine jest skonfigurowany to mozemy potapic na dwa sposoby: 1) jak powyzej 'wine 'sciezka_do_DVD'/setup.exe 2) przez program winefile - jest to po prostu menedzer plikow - czyli

$ winefile

otwiera sie okienko i widzimy odpowiednio na gorze literki 'C:' itd. Te literki oznaczaja dyski tak jak widzi je wino. Szukamy okienka na ktorym wyswietlana jest zawartosc DVD - szukamy setup.exe i klikamy pewnie 2 razy. Teraz juz setup powinien juz uruchomic sie. Jesli jednak i to zawiedzie to jak napisalem na poczatku

$ wine 'sciezka_do_DVD'/setup.exe

tutaj ta sciezka to sciezka w linuxie. Na przyklad moze to byc '/media/sr0'. Ale jak pisalem tu juz koledzy poradza 

Zobacz najnowsze wiadomości na forum