Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kali linux - instalacja programów

Zaczęty przez hydraaxx, Listopad 03, 2018, 07:41:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

hydraaxx

Witam mam problem użytkuje jakis czas juz Kaliego i chcialbym nagrac na plyte system(iso) próbowałem instalować różne programy do nagrywania płyt (brasero,nautilius) udało sie zainstalować niby brasero-common ale nie da sie w ogóle go uruchomić ani z terminalu ani z centrum oprogramowania nie ma przycisku "uruchom" jak przy innych aplikacjach. Proszę o pomoc

gom1

Pakiet brasero-common nie zawiera samej aplikacji brasero. Musisz ją zainstalować.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

hydraaxx

#2
Próbowałem zainstalować poprzez pobranie paczki z internetu brasero_3.12.1-4_amd64.deb w centrum aplikacji nie chce sie zainstalować przy kliknięciu "zainstaluj" na pól sekundy wyskakuje instalacja po czym znika i dalej pojawia sie przycisk "zainstaluj" w menu zainstalowanych pojawiło sie brasero bez możliwosci uruchomienia go >>> Screen https://zapodaj.net/40467e7bbcc04.png.html

gom1

Pakiet brasero jest w standardowych repozytoriach Debiana, pozostaje dodać je do systemu.

I nie używaj sudo, kiedy jesteś na koncie root. Nie ma takiej potrzeby.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavbaranov

@hydraaxx - Krótko - kali nie jest systemem dla Ciebie. Daj sobie z nim spokój i znajdź inny.

D35CART35

#5
Cytatkali nie jest systemem dla Ciebie
@pavbaranov on nie jest jedyny który rzucił się na głęboką wodę mam co najmniej trzech znajomych którzy
nie potrafią zainstalować pakietu deb. nawet z repo, a chcą korzystać z kali'ego. ;)

PomPom

Bo kali jest dla fajnych chłopaków hakerów. Odpali aplikację i już facebook zhakowany.
myk byle jak jako tako

debbixon69

#7
zainstaluj pakiet gdebi, a brasero pobierz z pkgs.org (kali bazuje na debianie sid) i zainstaluj paczkę .deb brasero przez gdebi
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum