Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją programów.

Zaczęty przez SysBox2018, Październik 27, 2018, 09:29:50 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

SysBox2018

Witam! :)

Mam problem z instalacją Chromium i innych programów.
Musiałem instalować od nowa system, bo nie chciało załadować środowiska cinamon (nie wiem czy to dobrze napisałem). Po prostu było okienko z błędem załadowania.
Ale do rzeczy. Nie mogę zainstalować żadnego programu.
Jest jakaś komenda do terminala na naprawę?
Ps: Jeżeli ktoś się spotkał z błędem załadowania środowiska to napisz. :)

PomPom

sudo apt update
Najlepiej, żebyś podał jakieś konkrety, bo mogą być setki powodów, dla których się żaden program nie chce instalować.
myk byle jak jako tako

SysBox2018

Podczas instalacji programu musiałem zrestartować i chyba dlatego.
A dlaczego środowisko cinammon wysiadło i musiałem reinstalować?

D35CART35

#3
Po restarcie cinnamon się nie uruchamia?

SysBox2018

Laptop Lenovo ideapad 110-15ACL
Linux Mint 19 Tara cinammon.

pavbaranov

Nikt nie jest wróżką i nie odpowie Ci dlaczego coś się stało, jak się stało. Sam napisałeś, że podczas instalacji programu zrestartowałeś system. To pierwszy podejrzany. Tak nie wolno robić bo to pierwszy stopień do destabilizacji systemu. Będziesz miał nauczkę na przyszłość.

Sformułowanie:
Cytat: SysBox2018 w Październik 27, 2018, 09:29:50 AM
Mam problem z instalacją Chromium i innych programów.
absolutnie nic nie znaczy. Jak instalujesz i skąd (przy czym dokładnie, czy to jest repozytorium, flatpak, paczka "obca"), na czym owe błędy polegają?

PomPom

Musimy się bawić w domysły, a mogłeś napisać co mówi terminal lub program, przez który instalujesz.
PRAWDOPODOBNIE zblokowała się baza danych czy jak to się tam zwie. Odpal terminal, wpisz sudo apt update i jak pojawi się błąd, to masz podaną tam ścieżkę do pliku, który musisz usunąć. Nie pamiętam jak się on nazywa, więc lepiej, żebyś sam spojrzał.
Żeby usunąć wystaczy sudo rm <ścieżka>, np. sudo rm /var/lib/dpkg/lock/db.lck (chyba tak też się nazywa ten pliczek, ale lepiej sprawdzić).
myk byle jak jako tako

TataPingu

@SysBox2018
"Mam problem z instalacją Chromium i innych programów."
- no nie, czy Ty sobie z nas jaja robisz ?

Kolego, ja mam np. problem z dotarciem do Pragi, nie mógłbyś mi czegoś doradzić ?

Jeśli nie stać Cię na logikę ścisłego określania problemu i zadawania logicznych pytań, to, pomimo szczerych chęci, raczej nikt tutaj nie jest Ci w stanie pomódz...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum