Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Słuchawki BT i nie działający mikrofon.

Zaczęty przez glimar, Październik 20, 2018, 09:11:16 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

glimar

Zwykłe słuchawki dokanałowe podpięte do komputera działają . Mikrofon również. Słuchawki BT kupiłem specjalnie żeby nie ciągać się z kablem po pokoju, do obsługi Skype. W trybie normalnym pięknie słychać muzykę itd. W dwukierunkowym ( na którym mi zależy) jest cisza w słuchawkach i mikrofon nie reaguje.
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

pavbaranov

Rozumiem, że słuchawki z np. smartfonem działają prawidłowo. Zatem choćby na próbę - zainstalowałbym tam jakiś inny system i sprawdził czy w nim działają te słuchawki. Jeśli tak, to wszystko od strony hardware'u jest ok - kwestia (prawdopodobnie) konfiguracji. I tu niestety nie pomogę.
Aha, rozumiem, że słuchawki mają problem nie tylko ze Skype, ale z jakąkolwiek apką, w której możesz słuchać i nagrywać dźwięk z mikrofonu.

glimar

Słuchawki podłączone do smartfona działają prawidłowo. Audacity nie rejestruje dźwięku. Inny system na próbę ? jaki ? Wersja live może być ?
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

pavbaranov

No fakt, myślałem o Windows ;) ale może w istocie spróbuj jakiegoś livecd (bez instalacji nawet) - czegoś, co zwykle dość dobrze działa OTB. Rozglądnąłbym się za jakimś, który generalnie ma działać z RAM jak jakiś Puppy, czy Porteus.

glimar

Zainstalowałem Puppy. Niestety nie znalazłem nic do obsługi BT. Czy można dograć program do wersji live? Bez instalacji ?
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

Zobacz najnowsze wiadomości na forum