Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux na Lenovo ThinkPad-T430s

Zaczęty przez pago, Sierpień 20, 2018, 10:24:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gom1

Które Ubuntu? 18.04? Jemu osobna partycja SWAP nie jest potrzebna, wykorzystywany jest SWAP w postaci pliku. Szkoda, żeby przestrzeń się marnowała, na szczęście reinstalacja nie będzie potrzebna - można w GParted usunąć partycję SWAP, a potem rozciągnąć partycję "root".

Co do szyfrowania.. jeśli nie zamierzasz latać z lapkiem po mieście, szyfrować nie ma potrzeby. Chyba, że masz na dysku tajne plany elektrowni jądrowej na Podlasiu ;-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

kkrzysiek92

Jako, że posiadam od jakiegoś czasu ten sprzęt, czyli Lenovo T430s sprawdziłem kilka dystrybucji, które by idealnie funkcjonowały na tym komputerze bez żadnych problemów.
Ubuntu i pochodne- nie testowałem
Linux Mint na wszystkich powłokach- działa po za modemem 3G, który po uśpieniu nie chce połączyć się z siecią
LMDE- działa wszystko OK, nie ma żadnych problemów z czymkolwiek
Manjaro Budgie- działa wszystko OK
Manjaro KDE, Cinnamon, Xfce- problem z modemem

Domyślam się, że gdybym, kombinował z plikami modemu, to dało by się go wszędzie ustawić, ale zależy mi na tym, żeby od początku od zainstalowania systemu nie było żadnych problemów z czymkolwiek. Wiec działam na LMDE 3

hobbysta

Zostaw to Ubunut. Jest to wersja LTS - Long Time Support. Nie wiem ile dokladnie jaki okres w Ubuntu to LTS. Ale z punktu widzenia stabilnosci, bezpieczenstwa - jest to - biorac pod uwage, ze i tak jest zainstalowany  i wszystko dziala - najlepszy wybor. W mysl zasady: lepsze jest wrogiem dobrego Nie poprawiaj jesli nie musisz. jesli sadzisz, ze sa jakies duze roznice z punktu widzenia przecietnego uzytkownika Linuxa - to sie mylisz. Ubuntu jakie masz mozesz skonfigurowac jako Kubuntu, Xbuntu, Lbunut, Manajaro z Cinammonem - to tylko kwestia doinstalowania opdowiednich paczek - ktore znajdziesz w repozytoriach  Ubuntu. A roznice sa ale na zupelnie innym poziomie - dla profesjonalistow  - deweloperow, administratorow - systemy otwarte, enterprise, z systemd, bez systemd, - z jadrem modulowym, monolitycznym - systemy-hosty pod uslugi, systemy oferujace wsparcie dla wirtualizacji - lista jest strasznie dluga.

Reasumujac: napisz do czego ci  to potrzebne.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum