Interfejs graficzny > KDE

plasma a conky i rozmazana czcionka

(1/3) > >>

darekradzan:
Witam , jeśli zainstaluje sobie conky na plsm-ie , to czcionka jest rozmazana , po prostu prawie nic nie widać , na openbox , xfce4 , jest  wszystko OK
Co może być tego przyczyną ?
Pragnę zaznaczyć , że nie występuje to jedynie na arch-u z plasmą , ale też na antergos-ie , calculate linux , z gory dziękuję za pomoc
pozdrawiam

pavbaranov:
Zacząłbym od sprawdzenia czy czcionki używane w conky są w systemie zainstalowane.

darekradzan:
A jak to Pawle zrobic? , conky mam takie jakie miałem zawsze , mam je zapisane na dysku google i w razie potrzeby je używam
Oprocz tego po zainstalowaniu plasm-y zaczęły mi się dziać dziwne sprawy z radiotray-ng ( zmiana stacji trwa strasznie dlugo , problem z zmianą stacji)
Może to wina mojego komputera - podzespołów ,

pavbaranov:
Nie używam conky, ale z tego co wiem, to jest on sterowany przez plik o nazwie bodaj conky.conf, który winien być w katalogu ~/.config/conky/. To zwykły plik tekstowy, gdzie można też zdefiniować np. rodzaj czcionki użyty do wyświetlania. Zresztą zobacz tu:
--- Kod ---https://gist.github.com/Harpo3/0eeb4cf14058131d231eb5a5e22b739c
--- Koniec kodu ---
.
Bardzo często tego typu rzeczy jak piszesz wychodzą właśnie wówczas, gdy w conky "font =" odnosi się do jakiejś czcionki, której akurat w systemie nie ma. Musisz porównać co masz w conky.conf z zainstalowanymi fontami w systemie.

Nt. radiotray-ng proponuję inny wątek.

darekradzan:
na pewno masz swiętą racje, ale nawet jak zainstaluje conky-manager , to tez jest problem z czciąnka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej