Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu - instalacja Pythona i Terminal crash

Zaczęty przez jahol, Październik 12, 2018, 08:16:34 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jahol

Witajcie,
właśnie zainstalowałem sobie Najnowszą wersję Ubuntu. Po nieudolnej próbie zainstalowania Pythona nie mogę otworzyć Terminala. Przy próbie otwarcia wyświetla mi się komunikat :

failed to execute child process gnome-terminal (no such file or directory)

Proszę również o pomoc przy instalacji samego Pythona, chciałbym zacząć się go uczyć ale to jak zainstalować go w Linuxie jest dla mnie trudne.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

pavbaranov

Broń boże nie twierdzę, że w jakikolwiek sposób Ci pomogę (nie mam Ubu, nie mam GNOME itp.), ale zapewne komuś, kto pomóc Ci będzie chciał i mógł, wyjaśnienie co się kryje za "nieudolną próbą zainstalowania Pythona" będzie wielce pomocne. Co i jak zatem instalowałeś?

Generalna zasada: jak coś nie poszło - należy to odwrócić, przywracając stan sprzed tego, co dokonało zepsucia systemu.

Komunikat wskazuje chyba na to, że z systemu usunąłeś gnome-terminal.

Pythona - jak i wszystko inne - instalujesz w tych dystrybucjach, które mają menedżer pakietów (to tak 99% wszystkich) z jego pomocą. W przypadku Ubuntu jest to APT. O ile wiem jest on dobrze wytłumaczony w man, podręcznym helpie, oraz na wiki Debiana i Ubuntu.

MSki

Po zainstalowaniu systemu na dysku, pierwszym krokiem powinna być jego aktualizacja, a dopiero później dodawanie lub usuwanie potrzebnych programów.

pavbaranov

Pierwszym krokiem, to winna być nauka absolutnie podstawowych zasad posługiwania się takim systemem, w tym być może przede wszystkim instalacji programów :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum