Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Konwersja na 432Hz

Zaczęty przez MSki, Październik 10, 2018, 12:12:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Szukam podobnego programu na Linuksa, a jaki można zainstalować pod M$ lub OSx
Nie próbowałem instalacji przez Wine.
https://www.tequnique.com/432hz.php


MSki

Dziękuję. Tego mi właśnie potrzeba było, jeszcze tylko "zapoznanie się" z Audacity, bo nigdy tego programu nie użytkowałem i będę happy  :)

MSki

#3
Z programem Audacity zapoznałem się na tyle, aby móc konwertować sobie pliki muzyczne z 440Hz do 432Hz i aby okroić wybrany utwór muzyczny do żądanej długości.. w ten sposób zrobiłem sobie kilka nietypowych i bardzo fajnych dzwonków do telefonu.
Czy jest słyszalna różnica pomiędzy 440Hz, a 432Hz - odpowiedź brzmi TAK - i nawet mało wprawne ucho jest tą różnicę wychwycić.
Muzyka jest bardziej przyjemniejsza w odbiorze, mniej jest denerwujących i "kaleczących" ucho sybilantów, które ulegają złagodzeniu, "zaokrągleniu". Brzmienie porównywalne jest z odważaniem materiału muzycznego, z doskonale "skrojonego" toru audio, na końcu którego kolumny głośnikowe zasilane są ze wzmacniacza lampowego.

MSki

#4
Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale najnowsza wersja Audacity 2.3.2. pozbawiona jest możliwości "zmień ton" w zakładce "Efekt", a więc konwersji na 432Hz   :(

Edit.
Jednak jest, ale pod zmienioną nazwą - "Zmień wysokość"   ;D

Zobacz najnowsze wiadomości na forum