Robi się off-top, ale ok.
Czyli jak to rozumieć?
Install the plasma-meta meta-package or the plasma group. For differences between plasma-meta and plasma reference Creating packages#Meta packages and groups. Alternatively, for a more minimal Plasma installation, install the plasma-desktop package.
Rozumieć tak, jak to zostało napisane. Masz
możliwość instalacji z pomocą tzw. meta-paczek jak i z pomocą grup. Osobiście uważam, że na instalację meta-paczkami winien się zdecydować absolutny neptyk, albo osoba w 100% pewna, że tak właśnie instalować chce. Generalnie uważam, że instalacja z użyciem grup ma o wiele większy sens i mniej w praktyce robi problemów. Niestety trzeba wiedzieć co wybrać, jednakże lepiej jest - wg mnie - wybrać 100% paczek w grupie niż instalować przez meta.
Dlaczego lipa? OpenBOX w formie, w której jest jest już po prostu... skończony. W zasadzie ostateczna wersja
Czyli na chłopski rozum nie jest już rozwijany
Ok, ale czy jeśli coś jest skończone, to musi być nadal jakoś rozwijane? OpenBOX otrzyma poprawki bezpieczeństwa, jeśli będzie to konieczne. Jako WM, funkcjonalnie jest skończony. Autorzy nie przewidzieli tu żadnych zmian.
Odnośnie zaś tego co pisze @PomPom. Oprócz próby pożenienia OpenBoksa z Mirem jako kompozytorem Waylanda jest też projekt przeforkowania OpenBox jako kompozytora Waylanda. Myślę, że ten drugi ma większy sens. Akceptacja Mira jest ze strony środowiska żadna i jeśli w ogóle w Lubuntu zrobią to, co zapowiadają, to pewnie Lubuntu z LXQt będzie jedynym takim wynalazkiem. Samo LXQt jednakże nie jest jeszcze dzisiaj gotowe do pracy na Waylandzie. Wymaga jeszcze dużej pracy. A jak pokazują te DE, które już Waylanda wspierają nie jest to takie proste. GNOME ma na tyle poważne problemy, że stwierdzili, że tak na prawdę, to wsparcie dla Waylanda będzie w Gtk+4. Plasma w Wayland nadal jest daleka od tego, co oferuje na Xach.
I fakt - Wayland to zdecydowana przyszłość linuksowego desktopu, ale będzie ona używalna pewnie dopiero w latach 2020+.
A środowisko - jak chcesz - zmień. Jeśli na KDE, to jest kilka osób, które są Ci w stanie - zwłaszcza w jej archowej implementacji - pomóc. Pierwsze jednak - wypróbować.
Osobiście uważam, że Plasma jest najdoskonalszym środowiskiem dla linuksa, ale wyłącznie z tej przyczyny, że mogę z nią zrobić co chcę i mieć ją dokładnie taką, jaką chcę.