Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalowanie StepMania na Deepin

Zaczęty przez adam161, Październik 08, 2018, 07:30:38 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

adam161

Cześć!

Nie potrafię zainstalować programu tanecznego StepMania PL na Deepin-ie. Jestem raczej początkującym użytkownikiem Linuxa, więc sam nie potrafię do tego dojść. Proszę was o pomoc. Właściwie to moja druga połówka prosi bo to dla niej  ::) ;D ;D
Mam oryginalną płytę na której są spakowane pliki no i oczywiście matę do tańczenia.
Pozdrawiam  :)

pavbaranov

#1
Tego się nie instaluje :) Pobierasz paczkę z ich strony, rozpakowujesz, przechodzisz do folderu i uruchamiasz program stepmania.
Uruchom w ten sposób (z konsoli), a jeśli czegoś mu będzie brakować, to daj znać czego (u myie, np. poszukuje szeregu bibliotek, których w systemie nie mam zainstalowanych).

PS: Przydałyby się też jakieś śladowe informacje o dystrybucji, której używasz ("inne dystrybucje Linux" niewiele mówi).

PS2: Jeśli jednak masz jakąś "instalkę" tej gry, to musisz coś bliżej o tej "oryginalnej płytce" powiedzieć, a w szczególności przedstawić jej zawartość. Obawiam się, że nie każdy ma taką płytkę :)

PS3: W niektórych dystrybucjach ta gra jest dostępna w formie paczki (np. w OpenSUSE) lub "instrukcji do budowania" (Arch/AUR).

PS4: Znalazłem starsze jej wersje w formacie "portable": https://portablelinuxgames.org/game/stepmania. Najczęściej trzeba ściągnąć, nadać ewentualne uprawnienia plikowi do wykonywania i uruchomić. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że akurat te 2 pliki są już mocno stare i mogą na współczesnych dystrybucjach mieć problem z jakimiś bibliotekami, jeśli zostały skompilowane w taki sposób, by korzystać z systemowych.

adam161

System to Deepin a dokładnie "4.15.0-29deepin-generic"
Faktycznie nie pomyślałem, że producent może udostępnić to na stronie i chciałem przeforsować CD... Pobrałem i odpaliłem ale coś nie widzi mojej maty.

TataPingu

@adam161
- osobiście nie znam tych rzeczy, ale dla ciekawości poszedłem na:

https://www.stepmania.com/download/

Sciągnąłem program pod linuksa (StepMania-5.0.12-Linux.tar.gz), lokalnie rozpakowałem i pod podkatalogiem "stepmania-5.0" uruchomiłem program "stepmania" (prawy klawisz myszki).....
- działa bez problemu

Oczywiście żadnej "maty" nie mam, nie mogę więc stwierdzić, czy jest kompatybilny z hardware

pavbaranov

#4
Cytat: adam161 w Październik 08, 2018, 08:20:52 PM
Pobrałem i odpaliłem ale coś nie widzi mojej maty.
A jaśniej nie można? Kurcze, dlaczego zawsze trzeba wszystko wyciągać. Co to znaczy "odpaliłem" (ok, mniej więcej rozumiem, ale jaki skutek owego "odpalenia")? Co to znaczy "nie widzi mojej maty"?
Inaczej - cokolwiek i więcej informacji, bo bez nich nie jesteśmy w stanie nawet domyślić się co jest nie tak.
Dobrym, podstawowym sposobem diagnozowania problemów w linuksie jest uruchomienie programu w konsoli. To co wówczas pluje dość często daje sporo wiadomości.

EDIT:
Istnieje szansa, że paczka deb, pobrana stąd: https://launchpad.net/~ubuntuhandbook1/+archive/ubuntu/stepmania/+packages zadziała. Deepin jest oparty na Debian Sid, zatem raczej próbowałbym paczki dla Ubuntu 18.04. Tam są 3 paczki deb; prawdopodobnie wszystkie 3 trzeba zainstalować. Dwie są "all", czyli niezależne od platformy. Trzecia to i386 dla 32bitowych systemów i amd64 dla 64bitowych - tu musisz pobrać odpowiednią dla swojego systemu. Potem instalujesz z pomocą dpkg tak jak każdą inną paczkę deb instalowaną lokalnie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum