Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro i Jego głód na pamięć ram

Zaczęty przez sovtware, Październik 06, 2018, 01:07:18 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Witam musiałem zrezygnować z Manjaro powód taki jak w temacie nie wiem co mogłem zrobić z tym
im dłużej system działał to coraz więcej ram było zajętych 70 % z 3 i pół Gb czasem nawet i 75 % swap 3 %
to ma być Linux a nie kombajn lepszy od Windowsa  >:( wróciłem to starego i sprawdzonego Xubuntu  :-\

PomPom

Miałeś xfce? Manjaro nie przestaje mnie zaskakiwać tym, jak edycja Xfce robi problemy. Xubuntu jest dobrym wyborem - przynajmniej jeden z devów xfce z niego korzysta i go rozwija.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

W takich przypadkach najlepsze jest nie czyste stwierdzenie, a zdiagnozowanie ewentualnego problemu. Samo wykorzystanie 75% RAM nie jest problemem. Wiele osób Ci powie: RAM niewykorzystany, to RAM stracony. System ma po prostu działać i sprawnie zarządzać tą pamięcią. Problem się zaczyna, jeśli samo środowisko potrafi zeżreć aż tyle i problem się zaczyna, jeśli owe duże i rosnące zużycie RAM jest związane z jakimś wyciekiem pamięci.
Tak, czy inaczej - sytuację trzeba zdiagnozować i dopiero wówczas zastanowić się nad jej rozwiązaniem. Jeśli problem tkwi w wyciekach pamięci, to nie ma znaczenia dystrybucja. Przy tych samych wersjach oprogramowania wystąpi zawsze na dowolnej.

gom1

U mnie z niewiadomych powodów proces pamac-tray potrafi zeżreć giba RAMu. Nie, żeby mnie to specjalnie obchodziło (RAM 8GB + 4GB SWAP na SSD - a co, stać mnie ;-) ), ale czasem drażni.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavbaranov

Pamac - biorąc pod uwagę, to co mówią o nim na kanale, wydaje się być w ogóle oprogramowaniem we wczesnym stadium bety.
Zmień na kalu (jeśli to DE na Gtk+; jeśli na Qt5, to octopi będzie lepsze) i będziesz miał spokój.

sovtware

Miałem Manjaro Xfce
Jeżeli chodzi o zlokalizowanie problemu nawet nie próbowałem
gdy chciałem po kilku godzinach np: po całej nocy lapka wyłączyć
to trwało minutę może ciud dłużej zanim Manjaro zaczął się wyłączać
oraz system potrawił się na chwile zawiesić nawet myszką ruszyć się nie dało  :(

robson75

A z kolei u mnie to Manjaro Xfce na jajku 4.18 podczas aktualizacji potrafił się system zawiesić w taki sposób że nie można było nawet przejść na tty. Dopiero na jądrze LTS wszystko działa jak należy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum