Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SparkyLinux 4.8.1 a SparkyLinux 5.5 LXQt co wybrać ?

Zaczęty przez lukasz, Październik 07, 2018, 02:31:46 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lukasz

Witam, oprócz tego, że wersja 4.8.1 to stabilne wydanie Debiana a 5.5 to Testowe to czym jeszcze te wersje się różnią ?, myślę o instalacji któregoś z tych i się zastanawiam:

Czy na 4.8.1 uzyskam taki pulpit jak na 5.5 LXQT czy tylko LXDE jest dostępne ? , wersja Debiana testowa bardziej mi się podoba.

Procesor i5 6500, Pamięć ram DDR4 8GB, Dysk systemowy SSD120GB i na dane HDD 1TB.

PomPom

Mało wiem o Sparky, ale ma on Advanced Installer, z którego pomocą powinno się wgrać wersję 4.8.x z Lxqt.
Testing może się sypnąć lub mieć jakieś irytujące niedoróbki, które będą przeszkadzać. To testowa gałąź Debiana, więc nikt nie obiecuje poprawnego działania. Inna sprawa, że stable też ma swoje za uszami, więc w tym wypadku poleciłbym raczej Sparky 5.5.
myk byle jak jako tako

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

lukasz

Dzięki za rady, też tak myślę właśnie nad 5.5, ja siedziałem na Sparky, jak był wersji 3, kawał czasu temu, może twórca jeszcze się wypowie ?  :)

pavroo

Wszystkie pulpity są dostępne dla linii stabilnej i testowej.
Każdy z nich można zainstalować na dwa sposoby:
1. Obraz iso MinimalGUI/CLI + Advanced Installer + wybrany pulpit.
2. Po instalacji systemu na dysku, poprzez doinstalowanie wybranego pulpitu za pośrednictwem APTus -> Pulpit, lub ręcznie za pomocą menadżera pakietów.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lukasz

Dzięki pavroo za informacje, jeszcze myślę nad wersją.

gom1

Nie zastanawiaj się, bierz piątkę. Od ponad roku nie mam z nią najmniejszych problemów.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

lukasz

Wersji UBS Live, nie można instalować żadnych programów ?

lami07

Można instalować programy, ale zostają utracone wraz z wyłączeniem maszyny.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum