Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problemów kilka

Zaczęty przez maciusg, Lipiec 07, 2013, 03:22:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciusg

Dzień dobry,



niedawno zainstalowałem system lubuntu 13



coraz bardziej mi się podoba z uwagi na szybkość działania.



Nadal jednak mam 3 problemy:

- internet rozłącza mi się po około 2 minutach (internet z kabla - w przypadku wifi działa ok)

- po wybudzeniu z hibernacji mam pionowe kolorowe paski na ekranie

prawdopodobnie 2 razy stery zawodzą - ehernet lan i intel hd 3600 chyba

i czego jeszcze poszukuje dobrego programu do zarządzania energią bo obciążenie mam znacznie niższe niż na windowsie a bateria trzyma krócej - w windowsie mam specjalne programy od asusa a tu nie wiem co i jak



z góry wielkie dzięki.


sovtware

#1
Pierwsze zobacz sobie Lubuntu 12.04 LTS

polecam po wersja 5 letnia

co to internetu nie miałem w Ubuntu problemów jak i w Lubuntu czy też w Xfce

więc nie wiem w czym może tkwić problem

co to kard graficznych te systemy maja już zainstalowany program który automatycznie wyszukuje sterowniki do Nvidia czy tez ATI więc powinieneś zainstalować to co Tobie pokazuje

chyba że zobaczysz inaczej dodając repo lecz to bardziej jest dla zaawansowanych użytkowników



# X Updates - aktualizacje sterowników graficznych

deb http://ppa.launchpad.net/ubuntu-x-swat/x-updates/ubuntu precise main

# deb-src http://ppa.launchpad.net/ubuntu-x-swat/x-updates/ubuntu precise main




wtedy będzie Tobie instalować zawsze najnowsze sterowniki do kart graficznych i procesorów

w miejsce precise wpisz swoją nazwę z wersji 13



na temat programu do zarządzania energią system powinien mieć coś takiego powinno być w preferencjach tam gdzie masz emotikon baterii i tam ustawiasz sobie korzystanie z Energi itp.: lub ustaw sobie jasno sc  ekranu klawiszami tak jak to np.: u mnie jest FN + F6 powinno być dobrze



jak dobrze pamiętam jak było w Ubuntu to wyglądało tak samo jak tu :



http://img534.imageshack.us/img534/8769/8ss.png" alt="8ss.png" class="bbcode_img" />



piszę pamiętam po już rok czasu używam innej dystrybucji i ciągłej więc nie Ubuntu



jak nie to tak jak wyżej napisałem sprawdź sobie wersje 12.04 LTS i może XFCE



P.S.

Systemy Linux automatycznie Tobie instalują sterowniki do całego sprzętu i każda dystrybucja teraz tak ma więc nie potrzebujesz oddzielnych sterowników czy płytek że sterownikami tak jak to miałeś w Windowsie

maciusg

#2
z tym netam boli mnie najbardziej,



a z menadzerem zarządzania energią - to ja na windzie mialem producenta to był naprade wydajny. - 8 godzin mi rzymalo a jakie obciazenie bylo w porownaniu do linuxa. a teraz to tak 5,5 godziny trzyma.

sovtware

#3
Więc jak Masz problem  z internetem w lubuntu 13.04 to tak jak wyżej napisałem zobacz w wersji lubuntu 12.04 czy będzie działać

lub sprawdź sobie inne dystrybucje np: SparkyLinux lecz na wersje 3 musisz troszku poczekać 2 ma małe problemy które mogą stwarzać problemy początkującym lub zobacz Dystrybucję Linux Mint LMDE najnowszą wersje że środowiskiem Mate które również jest lekkie jak LXDE może ciud więcej pamięci używa ale także jest szybkie i najlepiej konfiguracyjne na tych systemach internet powinien działać beż żadnych problemów   8 - )  nie musisz instalować na dysku uruchomisz z płytki i zobaczysz sobie oraz wybierzesz sobie Dystrybucje która lepiej się Tobie spodoba

P.S.

jak widzisz mało tu ktoś się udziela więc mało kto miał takie problemy więc musisz zrozumieć

lecz moje zdanie jest takie jak nie ta dystrybucja to na innej będzie działało a jest naprawdę w czym wybierać : )  

Zobacz najnowsze wiadomości na forum