Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Potrzebny "Restart" programu po wyjściu z uśpienia. (Początkujący użytkownik).

Zaczęty przez kdudka1988, Wrzesień 29, 2018, 09:34:46 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kdudka1988

Witam, posiadam opensuse 42.3. Mam program "muzyczny" który korzysta z zewnętrznych modułów. Problem pojawia się gdy uśpię/wybudzam system, gdyż program odłącza te moduły. System cały czas z nimi współpracuje.
Po ponownym uruchomieniu programu wszystko wraca do normy. Schody się pojawiają gdy trzeba tego używać bez monitora a czas wstania systemu jest ważny (restart systemu ponad minuta, wybudzenie z uśpienia poniżej 5 sekund). Poczytałem trochę o systemd ale po prostu jestem w tym momencie na to za cienki żeby coś stworzyć.

Z góry dziękuję za pomoc i jakieś sugestie.

Pozdrawiam

pavbaranov

Pewnie nie udzielę Ci potem żadnej odpowiedzi, ale aby ktokolwiek mógł się nad nim pochylić to musisz udzielić nieco więcej informacji nt. jaki to "program muzyczny", o jakie "zewnętrzne moduły" chodzi, o który rodzaj "uśpienia" chodzi (są co najmniej dwa popularne "suspend-to-disk" i "suspend-to-RAM") itp. Być może pomocnym byłby też zapis logu z takiej sesji, zapis podniesionych modułów przed i po wybudzeniu z uśpienia.

kdudka1988

Nie wiem jakie uśpienie takie które się uruchamia po wybraniu Uśpij z listy możliwych zamknięć systemu. Może inaczej chcę wiedzieć jak napisać "skrypt" który będzie zamykał program podczas wchodzenia w uśpienie a później podczas wybudzania uruchamiał program. Jak już napisałem system "trzyma" moduły tylko programik je wywala.

kdudka1988

To może inaczej, jest ktoś w stanie naprowadzić mnie jak to powinno wyglądać by po wciśnięciu przycisku on/off komputera zamykał się program. Dodam że przycisk ma być ustawiony na usypianie.

pavbaranov

Postaraj się odpowiedzieć na pierwsze moje pytanie - będzie prościej. Przy ostatniej kwestii - podaj jakiego środowiska używasz.

kdudka1988

Więc tak program to Grandorgue. Moduły to zewnętrzna karta dźwiękowa oraz płytka do "dekodowania" sygnałów z klawiszy i dodatkowych przycisków organowych.

pavbaranov

To jeszcze jak te peryferia (moduł w linuksie ma nieco inne znaczenie i być może stąd początkowo nie można było Ciebie zrozumieć) są podłączone?

kdudka1988


pavbaranov

Czy jakiekolwiek inne urządzenie USB jest również po "obudzeniu" dotknięte taką samą dolegliwością? Możesz sprawdzić np. na jakimś pendrive, zewnętrznym dysku?

kdudka1988

Mam cały czas pendrive podpięty i on działa. Można przez ten program na niego wejść(poprzez opcję import settings).
Dodam że po wykonaniu "reload" z opcji programu wyskakuje log messages z błędem Rtaudio. Program ma możliwość grania zewnętrzną klawiaturą oraz klikania myszką po klawiszach. Po "wybudzeniu" na organy nie reaguje ale na myszkę już tak i dźwięki się wydobywają z głośników.

kdudka1988

Ktoś już próbował się z tym bawić i stworzył kilka plików .sh które nawet działają ale co jakiś czas i tak się wykrzacza. Mogę je gdzieś dodać i Ci udostępnić jeśli to jakoś pomoże.

pavbaranov

Teraz już mecz. Spróbuj znaleźć w sieci o "blokowaniu" wywłaszczaniu urządzeń na USB w przypadku usypiania systemu lub ktoś inny Ci pomoże lub... poczekaj to być może znajdę to jutro (a raczej po jutrze, bo jutro również mecz).

kdudka1988


pavbaranov

Szukaj czegoś związanego z USB oraz z parametrami jakie możesz przekazać kernelowi (to jest kernel RT?).

EDIT:
Zerknij na: https://wiki.archlinux.org/index.php/Power_management#USB_autosuspend

kdudka1988


Zobacz najnowsze wiadomości na forum