Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

przestał montować pendrive

Zaczęty przez Piejanto, Sierpień 07, 2018, 12:41:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Po nowej instalacji ANTERGOSA na moim laptopie ACER. Wszystko działało pięknie, aż nagle przestał montować pendrivy. Po wetknięciu pendrive do portu USB, pokazuje pendrive w Menedżerze Plików, lecz przy próbie wejścia pokazuje się informacja :
Error mounting dev/sdb1 at/run/media/Moj/Janowe:unknown fkilesystem 'vat'
Stało się to po wkopiowaniu firmware DVB-USB do katalogów Lib/firmware. Uruchomiłem Kaffeine i televizję, ale po tym działaniu przestał montować pendrive. Na innym laptopie te pendrivy się montują bezproblemowo. Widocznie podczas uruchamiania televizji musiałem coś przestawić. Pytanie tylko co? W tej informacji >Moj< oznacza "mój katalog", a >Janowe< oznacza "etykietę wetkniętego do USB pendriva".
Z góry dziękuję za pomoc.

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piejanto

#2
Dzięki. To chyba wina starości ACERA. Po którymś kolejnym uruchomieniu, nagle wróciło wszystko do normy.  Ale dzięki za link. Rzecz w tym, że on mi zgłaszał niemożność zamontowania tego co właściwie widział. Coś mu się musi wykoleiło, ale wrócił na właściwe tory. Dzięki

pavbaranov

Cytat: Piejanto w Sierpień 07, 2018, 12:41:36 PM
Stało się to po wkopiowaniu firmware DVB-USB do katalogów Lib/firmware.
Wiem, że stare i odgrzewane kotlety, ale na przyszłość - niczego do systemu nie "wkopiuj" a instaluj z pomocą pacmana. To jedyny sposób, jaki - jeśli nie usunie - to przynajmniej utrudni możliwość "przypadkowego" nadgrania czegoś itp. Dotyczy to wszystkich bez względu na ich charakter programów, aplikacji, sterowników, a zwłaszcza systemowych (tu firmware).
Jeśli nie wiesz jak samemu zrobić sobie PKGBUILD, a nie ma odpowiedniego w AUR (choć też masz problemy z instalacją stamtąd), to poproś kogoś, czy tutaj, czy na BBS Archa, stronie AUR, czy nawet na naszym forum.archlinux.org.pl (jest nawet stosowny wątek temu służący).

Zobacz najnowsze wiadomości na forum