Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 1404 problem w uruchomieniu pliku JNLP

Zaczęty przez linux_the_best, Wrzesień 29, 2018, 10:34:32 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

linux_the_best

Cześć,
Mam problem z uruchomieniem pliku JNLP. Przeglądarka z której korzystam to firefox i chromium. Zainstalowałem wtyczkę do przeglądarek iced tea Java, oraz środowisko Open JDK, jednak nie przyniosło to rezultatów i nie mam już pomysłu...
Iced tea wyrzuca mi komunikat o treści: "Nie można wystartować pliku JNLP. Nie zainicjalizowano aplikacji ".
Przeszukiwałem fora również  te zagraniczne, ale nie przyniosło to rezultatów. Może tutaj zostanę oświecony przez szanowne koleżanki i szanownych kolegów? :)
Bardzo proszę o pomoc.

PomPom

https://linux-tips.com/t/execute-jnlp-files-in-linux/252
Próbowałeś tego?

Ogólnie warto też pomyśleć o aktualizacji systemu do nowszego LTSa.
myk byle jak jako tako

linux_the_best

To wszystko mam już zainstalowane i niestety nie działa.... Wciąż wywala mi komunikat:
Fatalny błąd startowy: Nie można wystartować pliku JNLP. Nie zainicjalizowano aplikacji. Aby uzyskać więcej informacji uruchom javaws lub przeglądarke z wiersza poleceń i wyślij raport o błędzie. :/
Wiele źródeł w internecie trzyma się jednego schematu, czyli wystarczy zainstalować javaws i powinno śmigać :/

$ sudo apt-get install icedtea-netx

ehhh

Zobacz najnowsze wiadomości na forum