Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja linuxa - problem

Zaczęty przez ashgarad, Wrzesień 25, 2018, 11:17:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ashgarad

Witam!
Postanowiłem dzisiaj wgrać sobie Linuxa, ale niestety pojawił się "mały" problem, mianowicie:
Podczas próby instalacji, czy wejścia w live wyskakuje linia z błędem "0.0040000 di irq_: 1.55 no irq handler for vector" po czym po chwili zawiesza się laptop.
Próbowałem wgrać Minta, Ubuntu, Lubuntu. Również starsze wersje.
Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam


TataPingu

@ashgarad
"Próbowałem wgrać Minta, Ubuntu, Lubuntu"....
- spróbuj innego distra, te, które wymieniłeś bazują na tej samej podstawie (wychodzę z założenia, iż, jeżli chodzi o"Minta", tobyła to 19-ka)...
Weź sprawdź np. Minta, ale LMDE3, Manjaro, Deepin, Sparky, czy inne (SUSE itd), wówczas dopiero możesz stwierdzić, że wystąpił "problem"...

Ps - nie sugeruję, że masz od razu instalować te systemy, chodzi o wystartowanie ich live z ISO.
Jeśli któryś z nich wystartuje bez problemu, to łatwiej będzie rozwiązać ten "problem"...

ashgarad

Dzięki za zainteresowanie! :)
Otóż sprawdziłem jeszcze Sparkylinuxa, Fedora, manjaro oraz tego minta lmde. Niestety problem nadal się pojawia, podczas uruchomienia live (czy próby instalacji) i zawiesza się na logo ładowaniu.
Jak wrócę później do domu, zobaczę jakąś starszą wersję linuxa do wgrania.
Specyfikacje lapka:
Procesor AMD A4 3300M 2x1,9GHz
Karta graficzna Radeon 6650M
Pozdrawiam

pavbaranov

Próbowałeś to co podrzucił Ci @darekradzan? Kiedy startuje livecd masz możliwość edycji GRUBa dodaj do opcji startowych:
pci=nomsi,noaer
i usuń z nich ewentualne 'quiet', jeśli się znajduje. Otrzymasz/-my więcej informacji. Jeśli wystartuje to zanim zainstalujesz - daj znać, bo nawet po instalacji możesz mieć problem z uruchomieniem (jak się wykona pewne zmiany, to bez problemu będziesz mógł używać).

ashgarad

Przed założeniem tematu, również szukałem rozwiązania po różnych forach i niestety nic mi nie pomogło.
Po dodaniu tej linijki do gruba, być może nie wyskakuje "..no_irq(...)", ale w dalszej mierze niestety się zawiesza przy ładowaniu. Dodam poniżej screena.

pavbaranov

Screen jak w 99,99% nieczytelny. Gdy dojdziesz do tego wykonaj alt+Fx (x musisz sprawdzić, najczęściej to F2...6 i F8), a potem 1. journalctl > info.txt
2. Plik info.txt przekopiuj gdzieś, gdzie będziesz miał połączenie z netem i wklej na jakiś pastebin.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum