Dystrybucje Linux > Sabayon

Instalacja - błędy i logowanie

(1/1)

Repnis:
Witam.

Mam problem z instalacją Sabayon 13.04 amd64 KDE. Podczas ładowania wyskakują błędy:

Code:
* Loading kernel modules
modprobe: ERROR: could not insert 'vboxguest' : No such device
modprobe: ERROR: could not insert 'vboxsf' : No such device
* ERROR: virtualbox-guest-additions failed to start

Ale instalacja się nie przerywa i pojawia się okno logowania. I tu jest mój problem. On żąda hasła. Kiedy wciskam enter wyskakuje komunikat o błędnym haśle. Hasła "root" i "sabayonuser" też nie działają. Co robić?

pavroo:
Witaj

Błędy zwiazane są z virtualbox-em, nie musisz się tym przejmować.

Okno logowania pojawia się zapewne po zakończeniu instalacji i restarcie systemu.

Trzeba podać hasło, które ustanowiłeś podczas instalacji.

Repnis:
Nie, okno logowania pojawia się po rozpoczęciu instalacji, to jest pierwsze co widze po zaladowaniu. Nie ma żadnego partycjonowania, konfigurowania itd.

pavroo:
W takim razie, według mnie, błąd tkwi w instalatorze. Spróbuj zainstalowac Sabayone z innym pulpitem lub starszą wersję.

sovtware:
Ja mam inny problem ale to chyba takżę wina mojego nowego sprzętu partycji nie mogę utworzyć jak wszystko ustawię wyskakuje mi że pliki dysku coś tam powinno być w innym formacje G.. coś tam czy jakoś tak nie pmietam już mam dysk SATA musiałbym na nowo wszystko zrobić by dokładnie napisać mam wszystko ustawione w Ubuntu który jako jedyny na dzień dzisiejszy mi działa ale z niecierpliwością czekam na finalną wersję Sparky 3.0 lub Linux Mint z nowszym jądrem by móc zobaczyć czy będę mógł pracować nie na Ubuntu a na moich ulubionych dysbrytucjach ciągłych

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej