Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Tails- problem

Zaczęty przez MarcinWPR, Wrzesień 15, 2018, 06:52:44 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MarcinWPR

Witam
Chciałbym w Tailsie, utworzyć nową partycje aby móc trwale zapisywać dane, więc wciskam opcje Configure persistent volume. i nie wyskakuje mi żadne okienko, zero reakcji jaka może być przyczyna?

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

MarcinWPR

#2
Kupiłem Nowy pendrive 32 gb, pobrałem plik ISO z strony zbootowalem z USB programem RUFUS. Wszystko odpala wszystko jest ok ale jak chce kliknąć opcje persistent volume to system woogle w żaden sposób nie raguje...

Na stronie jest napisane "tworzenie trwałego wolumenu jest możliwe tylko wtedy, gdy pamięć USB została zainstalowana za pomocą narzędzia Tails Installer. " więc może tu leży przyczyna

gom1

Wygląda mi to na błąd w sztuce przy instalowaniu Tailsa. Tu masz garść podpowiedzi jak to zrobić Rufusem.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

MarcinWPR

a może jakaś podpowiedz jak to zrobić?

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

BartoszXD

Stwórz pena programem Etcher ;) ja też miałem problemy z Rufusem i Unetbootinem ;)

MarcinWPR

Jutro jak bede miał drugiego pendriva to sprawdze, ale jestem dobrej myśli. dzieki wielkie za pomoc

gom1

Tails ma własny pomysł na tworzenie bootowalnego pendrive. Najlepiej zerknąć na stronę projektu i postępować zgodnie z sugestiami "producenta".
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

robson75

Ja do wypalania ISO na pena używam ImageWriter.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Możemy sobie używać czego chcemy i może to się różnie sprawdzać, ale Tails ma swój poradnik i z racji specyfiki tego systemu jest mocno zalecanym przestrzeganie oficjalnej instrukcji:
https://tails.boum.org/install/index.en.html
Od siebie powiem, że metoda dla debianowych wymaga tylko jednego pena i mogę zasugerować "myk", gdzie sobie OP odpali Ubuntu z live, przygotuje wszystko, co potrzebne, po czym przepnie pendrive'a i na niego wypali Tailsa. Ważne, żeby w momencie odpinania były uruchomione wszystkie potrzebne apki. Nie wiem, czy w tym konkretnym przypadku to zadziała, ale sam tak robiłem, gdy potrzebowałem nagrać system z live, a do dyspozycji miałem jednego pendrive'a z jedynym bootowalnym systemem.
myk byle jak jako tako

godziemba

Ja posiadam Tails ale nie mogę połączyć się z internetem. Widać wszystkie routery wokół tylko nie mój. Jak uczynić żeby mój router był widoczny na liście? Trzeba wymienić router czy zmienić oprogamowanie?

PomPom

A jaki model to ten twój router?
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum