Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

System nie widzi smartfona.

Zaczęty przez MSki, Wrzesień 14, 2018, 02:11:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

@Robert75 - Autor wątku ma Blackberry Leap i nic nie wskazuje na to, by zainstalowany był na nim inny system jak Blackberry OS nie wiem zatem, czy jakiekolwiek paczki związane z Androidem cokolwiek tu pomogą. Wątpię.

robson75

Cytat: MSki w Wrzesień 14, 2018, 02:11:10 PM
System to Pinguy, a smartfon Blackberry Leap.
Przeglądałem już internet w kwestii rozwiązania tego problemu, ale nawet na anglojęzycznych nie znalazłem satysfakcjonującego mnie rozwiązania.
Po Bluetooth komunikacja (przesyłanie plików) pomiędzy oboma urządzeniami jest jak najbardziej prawidłowa, ale gdy podłaczę BB przez kabelek do USB, to tylko następuje ładowanie fonka, a system absolutnie nie widzi podłączonego w ten sposób urządzenia.
Gdzieś doczytałem, ze należy zainstalować plik/program o nazwie Barry-doc i wówczas system będzie widział BB, ale tak się nie stało. Może brakuje jakichś dodatkowych bibliotek/plików ? Sam już nie wiem i dlatego liczę, ze coś podpowiecie :D

Info z Synaptica - "Barry is a GPL C++ library for interfacing with the RIM BlackBerry Handheld.
This package contains the end-user HTML documentation that comes with the source code and which is also the basis for the documentation available online at http://netdirect.ca/barry.  This package does not include the doxygen documentation."

Nie ma z mojej strony jakiejś "napinki", bo po Bluetooth transfer jest, choć dość niemrawy, ale dobrze było abym mógł korzystać z łącza USB  ;)
Pozdrawiam i z góry dziekuję za wszelkie porady.

ps. Z BB nie zrezygnuję !
Trzeba czytać dokładnie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

To są paczki dla łączności z tabletami i fonkami na których jest zainstalowany Android.

pavbaranov

@MSki - W istocie wychodzi na to, że są 2 aplikacje, które jakoś łączą się z Blackberry. Jedna to ów barry, ale jak mi się wydaje nie barry-doc, bo to powinna być jakaś dokumentacja, jeśli nazwa paczki zachowuje pewną konwencję (wskazuje na to zresztą to, że paczka jest "any").
Stare repozytorium dla Ubuntu: https://sourceforge.net/projects/barry/files/barry/barry-0.18.4/bmbuild/dists/ubuntu1104/main/binary-amd64/
ma tych paczek od groma, w tym jakieś binarki, jakieś biblioteki... Pewnie możesz spróbować poszukać czegoś z "meta" w nazwie, to powinno zainstalować Ci wszystkie paczki niezbędne dla zapewnienia komunikacji.
Jest jeszcze jakieś sachesi, które m.in. służy do robienia backup z Blackberry 10 OS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum