Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Odkrywca z KDE Neon nie instaluje domyślnie programów z polską lokalizacją

Zaczęty przez DzikiSkorek, Wrzesień 12, 2018, 07:55:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

DzikiSkorek

Witam Szanownych Użytkowników Forum,

Mam pytanie odnośnie, pewnie dla Was prostych rzeczy, a mianowicie o instalację programów z repozytoriów i np przez "odkrywcę". Po instalacji KDE Neon mam wszystko po polsku, ale odkrywca instaluje mi programy z domyślnym angielskim mimo iż te programy mają polskie lokalizacje i wogóle opisy w "odkrywcy" są po polsku jak np libreoffice, thunderbird itp. jak sprawić by domyślnie to co ma polską lokalizację z takową się instalowało?

Dzięki za info

DzikiSkorek

PomPom

Mam odkrywcę u siebie, ale nie szuka mi tego, co chcę i ogólnie omijam ten program (ale nie na Neonie, a na Archu). Ja proponuję dograć Synaptic:
sudo apt install synaptic
i w nim wpisać sobie, np. firefox pl. Wtedy powinno znaleźć plik językowy programu. Mniejsze apki powinny mieć go wtopionego.
myk byle jak jako tako

DzikiSkorek

Dzięki piękne  za info w synaptic-u wszystko ok zaznaczony pakiet pl także i jest git.

DzikiSkorek

A prócz synaptica coś co zawiera opisy jak w odkrywcy i działa od niego lepiej?

PomPom

KDE Neon ma chyba coś takiego jak Muon, co ma być następcą Odkrywcy. Może to?
myk byle jak jako tako

DzikiSkorek

Muon także nie zawiera opisów, chodzi mi o coś takiego jak Odkrywca ładnie graficznie z opisami i opiniami tylko żeby działało...

PomPom

Mnie też tego trochę brakuje. Może GNOME Software, ale nie wiem, czy to nie naciągnie sporo zależności.

Sam lubię archowego Pamaca, dla którego alternatywy dla debianowych coś nie mogę znaleźć.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum