Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sparky 5.5-rc1

Zaczęty przez pavroo, Wrzesień 08, 2018, 12:15:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

Na serwerze Sourceforge jest nowy obraz Sparky 5.5-rc1 MinimalGUI 64 bit, który naprawia problem z bardzo długim ładowaniem się pulpitu.
Proszę o testy i zgłaszanie uwag i spostrzeżeń. 
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Oczkins92

Ja mam takie spostrzeżenie że od teraz aby korzystać ze sprakiego to chyba wybierać linie stable:-[ .Bo niestety ale coraz bardziej na wersje testing działają jakieś "plagi egipskie" ponieważ system sprawia dużo problemów ze stabilnością(choć kernel liquronix daje super działanie i wysypuje się po aktualizacji).I by się przydało dodać użyteczne narzędzia do repo Spakiego:
- Opensnap dla dokowanie okień dla wszystkich LXDE,Openbox środowisk
- dockbarx dla XFCE jest bardzo wygodny do dockowania programów na panelu XFCE
- systemd-manager aby można było sobie usługi łatwo przywracać po awarii bez konieczności restartowania komputera.No chyba że taki istnieje podobny w repo Sparkiego.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

gom1

Cytat: Oczkins92 w Wrzesień 10, 2018, 07:29:41 PM
niestety ale coraz bardziej na wersje testing działają jakieś "plagi egipskie" ponieważ system sprawia dużo problemów ze stabilnością
Nie potwierdzam. Ale ja korzystam ze sparkowych kerneli.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Cytat: Oczkins92 w Wrzesień 10, 2018, 07:29:41 PM
Ja mam takie spostrzeżenie że od teraz aby korzystać ze sprakiego to chyba wybierać linie stable:-[ .Bo niestety ale coraz bardziej na wersje testing działają jakieś "plagi egipskie" ponieważ system sprawia dużo problemów ze stabilnością(choć kernel liquronix daje super działanie i wysypuje się po aktualizacji).I by się przydało dodać użyteczne narzędzia do repo Spakiego:
- Opensnap dla dokowanie okień dla wszystkich LXDE,Openbox środowisk
- dockbarx dla XFCE jest bardzo wygodny do dockowania programów na panelu XFCE
- systemd-manager aby można było sobie usługi łatwo przywracać po awarii bez konieczności restartowania komputera.No chyba że taki istnieje podobny w repo Sparkiego.
Testing tak ma i mało kto próbuje temu zaprzeczyć, że czasami działa niekoniecznie dobrze. Debian to stable, a testing to tylko gałąź rozwojowa, która może, ale nie musi, działać poprawnie. Bardziej się to przydaje komuś, kto chce nowsze pakiety i rolling, ale już tak się przyzwyczaił do Debiana, że woli nie wychodzić poza niego.
myk byle jak jako tako

Oczkins92


Nie potwierdzam. Ale ja korzystam ze sparkowych kerneli.
[/quote]
A czym się różną Sparkowe kernele?
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

gom1

Szczerze mówiąc: nie wiem. Po prostu używam innych. Może to kwestia Twojego sprzętu.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

lami07

Sparkowy Kernel to czyste "jajko" od torvaldsa. Jedyna modyfikacja to moduł vbox.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum