Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Loading Operating System... Read Error przy uruchaminiu z HDD. System obok Win7.

Zaczęty przez karambaHZP, Wrzesień 01, 2018, 02:59:11 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

karambaHZP

Witam wszystkich serdecznie.

Sprzęt i systemy:
Windows 7 Ultimate x64
Linux Ubuntu Bionic Beaver 18.04 LTS
setup: Gigabyte z68p-ds3, hdd samsung hd502hj na linux oraz plextor ssd na w7, i5 2500k, 8GB RAM Gskill (2x4).
Problem:
Menu wyboru sytemu operacyjnego przy ładowaniu jest dostępne tylko, gdy BIOS ma ustawione bootowanie z CD (długi czas oczekiwania na menu i żeby był jasne, bez płyty w napędzie).
Gdy ustawię uruchamianie z HARD DISK, mam komunikat Loading Operating System... Read Error.

Nie wiem jak naprawić, żeby menu wyboru systemu było dostępne przy bootowaniu z HARD DISK.

W Ubuntu 17.04 nie miałem takiego problemu, ale odpuściłem po kilku dniach walki z kartą dźwiękową od Creative (pierwsze kroki w Linux). Teraz wróciłem wraz z nowym wydaniem i o dziwo dźwięk jest super, ale to oczekiwanie na menu wyboru systemu usypia. Nie znam linuxa, a chcę go poznać. Podobno przyjazny dla kodziarzy (a Ubuntu przyjazny dla newbie).

PS: Mój pierwszy wpis. Jeśli zły dział proszę o wyrozumiałość.


Edit:
Próbowałem nawet instalować punkt startu w katalagu rozruchowym Windowsa, ale padło wszystko.
Z pomocą płyty LiveCD odzyskałem o dziwo tylko Winde, a Linux umarł. Może to wina BIOS, że nie widzi sektora rozruchowego bezpośrednio z HDD, a przy próbie rozruchu z CD bez płyty dokładniej przeszukuje nośniki i po dłuższym czasie znajduje GRUBa. Jestem ciekawy czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum