Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

usb bootowalny z knoppix 8.1 - problem z haslowaniem

Zaczęty przez dpo, Sierpień 31, 2018, 12:49:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dpo

Witam

Zrobilem sobie bootowalnego pena z wersja 8.1. Wszystko w porzadku z dzialaniem (no moze poza tym, ze przyzwyczajony jestem do dzialajacego "tapowania" na touchpadzie, a tu musze klikac przyciski pod touchem, bo innaczej nie dziala. Jesli ktos wie jak to uaktywnic to bede wdzieczny za wskazowki).

Problem sie pojawil jak zapragnalem szyfrowanego systemu (bo jestem skrzywiony na tym punkcie dosc powaznie).

Otoz samo zrobienie takiego pena niewiele sie rozni od zwyklego. Problem sie pojawia jak chce lapka bootowac i sie pyta mnie o haslo zeby wystartowac system.
Hasla nie moge wpisac bo klawiatura nie dziala !! poza enterent i chyba tabsem....
Bardzo dziwne.
Jak wpisuje na starcie systemu knoppix lang=pl to oki, ale jak juz system zaczyna montowac sie z pena i wchodzi zapytanie o haslo to nagle literki nie dzialaja. Nic sie nie da wpisac.

Wie ktos jak temu zaradzic ? Probowalem na dwoch roznych laptopach. Oba dosc starej daty, ale to chyba wplywu miec nie powinno.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawawiam.

olek070

Cytat: dpo w Sierpień 31, 2018, 12:49:58 PM
Witam

Zrobilem sobie bootowalnego pena z wersja 8.1. Wszystko w porzadku z dzialaniem (no moze poza tym, ze przyzwyczajony jestem do dzialajacego "tapowania" na touchpadzie, a tu musze klikac przyciski pod touchem, bo innaczej nie dziala. Jesli ktos wie jak to uaktywnic to bede wdzieczny za wskazowki).


aby działał touchpad musisz wpisać w terminal :synclient Tapbutton1=1

dpo

Cytat: olek070 w Sierpień 31, 2018, 03:21:45 PM
aby działał touchpad musisz wpisać w terminal :synclient Tapbutton1=1
Dzieki - dziala. Ale jak zrobic zeby system mi to zapamietal ? (zebym nie musial wpisywac za kazdym razem).

Co do haslowania, znacie jakies miedzynarodowe forum gdzie ludzie sie udzielaja i moga cos pomoc?

PomPom

Dodaj sobie do autostartu/programów startowych takie polecenie.

Co do forum, linuxquestions
myk byle jak jako tako

dpo

Cytat: Dziadek Starowinek w Wrzesień 03, 2018, 11:18:42 AM
Dodaj sobie do autostartu/programów startowych takie polecenie.

Ups....tu mnie przeceniles - nie wiem jak to zrobic niestety.....
Mozesz napisac krok po kroku co, gdzie wpisac ? Albo podac linka z wytlumaczeniem?
Ja generalnie malo ogarniety jestem w temacie stad moje pytanka  :-[

PomPom

myk byle jak jako tako

dpo

Rozumiem, ale mam tam poprostu wpisac to polecenie i system je wykona ?
Ja sie z windowsa przesiadam i mam nalecialosci stamtad.....

PomPom

myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum