Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux - Jaki ?

Zaczęty przez xBehavcio, Sierpień 29, 2018, 03:44:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xBehavcio

No wiec przyjaciele Linuxa, na początek mojej przygody muszę wybrać jakiegoś Linuxa pod mój sprzęcik.
Co dla mnie ciemnego jak osioł na przejeździe kolejowym jest dość trudne :)
Ciężko przestawić się na Linux z Win po 25 latach używania.

Może napisze jaśniej. Kiedyś zetknąłem się , nie wiem czy modyfikacja czy dodatek, że można było dwukrotnie klikając mysz uruchamiać także pliki .exe , coś w stylu windowsa.
Darujcie sobie głupie wypowiedzi i mądrości bo i tak będę ciemny i nie odpowiem wam ciętą riposta :)

Wiec powiem wam co potrzeba a wy pomożecie dobrać mi coś w ten deseń żebym mógł w miarę się go na początek nauczyć, ale nie żebym zaraz zrobił format dysku z wk..urzenia. :)

Potrzebne mi coś na sprzęt typu Acer Aspire One D260 lub na Acer Switch 10. jako ze bardziej siedzę w pracy niż w domu.
I jakieś dodatki by ułatwiły mi naukę podstaw , żeby nie było problemu ze sterownikami choć już wiem ze Linux ma w sobie coś w deseń sterowników.

Jeśli źle coś napisałem nie kamieniujcie mnie od razu :) Wszelkie poradniki , pomoce z trudnymi dla mnie wyrazami tez mogą być.

Z góry dziękuje za pomoc. 

gom1

Powiadają, że dla uchodźców z Windows najlepszym wyborem jest mięta z cynamonem (Mint Cinnamon). Możesz też rzucić okiem na Ubuntu MATE. Obie te dystrybucje można uruchomić w trybie live, co pozwala w prosty sposób sprawdzić czy wszystkie elementy lapka są wspierane (grafika, sieć, klawisze funkcyjne, bluetooth).
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Oczkins92

Możesz zobaczyć Manjaro XFCE 8)
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Cytat: gom1 w Sierpień 29, 2018, 06:59:04 PM
Powiadają, że dla uchodźców z Windows najlepszym wyborem jest mięta z cynamonem (Mint Cinnamon). Możesz też rzucić okiem na Ubuntu MATE. Obie te dystrybucje można uruchomić w trybie live, co pozwala w prosty sposób sprawdzić czy wszystkie elementy lapka są wspierane (grafika, sieć, klawisze funkcyjne, bluetooth).
To. Ubuntu MATE ma narzędzie MATE Tweak, gdzie ustawienie paneli można łatwo zmienić. Ja bardziej polecam Ubuntu MATE niż Minta.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

MX linux 17 bardzo przyjazny linux bazującym na debianie stable
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum