Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Lekki Linux stary laptop tylko dla Chrome

Zaczęty przez niktwazny, Wrzesień 01, 2018, 02:14:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Domyślnie po uśpieniu uruchamia się to samo, co przed uśpieniem, a włączenie Chrome po restarcie można ogarnąć w programach startowych. Gdzie problem?
myk byle jak jako tako

niktwazny


PomPom

ChromeOS jest oficjalnie chyba tylko na Chromebooki, ale gom1 podesłał link do stronki NeverWare, na której jest system prawie taki sam, ale dla większej puli urządzeń.
myk byle jak jako tako

gom1

Cytat: Dziadek Starowinek w Wrzesień 02, 2018, 06:34:49 PM
ChromeOS jest oficjalnie chyba tylko na Chromebooki, ale gom1 podesłał link do stronki NeverWare, na której jest system prawie taki sam, ale dla większej puli urządzeń.
Potwierdzam! :)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

TataPingu

Dziadku, nie mówię o Chrome, tylko o sieci...
- jeśli sprzęt łączy się z siecią dynamicznie i w międzyczasie zostanie zmieniony IP routera, to może powstać problem...
Ale nie znam tego OSa, więc nie wiem, jak rozwiązał to Google...

PomPom

Ciężko mi zobaczyć, co może się zepsuć, bo nie miałem z żadnym lapkiem takiego problemu i nie wiem, czy taki problem nadal ma miejsce. Logicznym dla mnie nawet jest, że problemu nie powinno być.
myk byle jak jako tako

TataPingu

Oczywiście, że przy "normalnym" użytkowaniu, t.j. "uśpieniu" sprzętu na kilka, nawet kilkanaście godzin to żaden problem. Nawet, gdy trzeba wystartować sieć na nowo, czy zabotować lapka, to nie stanowi ptoblemu dla użytkownika.

Problem w tym, że nasz Kolega opisuje scenariusz w którym lapek "usypiany" będzie nawet na kilka dni, więc pewne rzeczy, szczególnie te zmieniające się dynamicznie (np. przydzielany poprzez DHCP IP lapka, DNS itp) mogą być różne po "przepudzeniu" lapka.
Oczywiście, system bazować jeszcze będzie na starej konfiguracji, co może go "wybić z rytmu".
Jasne, normalnie to żaden problem...
- zrebootować system i wszystko będzie działać...

Tutaj jednak ma być osoba, dla której nawet ponowne zbotowanie kompa może być niewykonalne (tak w każdym bądź razie to odebrałem)

Tak, czy owak, niezależnie od OSa lepiej będzie nauczyć tę osobę wyłączania komputera.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum